Rozmýšľam

Rozmyšľam. Každý deň nové bombastické vyhlásenie, každý deň nové strašenie. Lenže väčšina už to má na háku. A tak sa bojím, že keď príde niečo skutočne vážne, skutočná „hnusoba“, nikto tomu nebude veriť. Rozmýšľam občas nad tým, či to nie je cieľ.

Niekedy rozmýšľam, čo by sa dialo, keby sme nevedeli, že nejaký kovid existuje. Pravdepodobne by sme sa správali, ako pri chrípke, tak ako sa to dialo, keď zúrila hongkongská chripka. Normálne by sme chodili do práce, ti, čo majú horúčky by zaľahli a pili horúce čajíky a brali acylpirin a vitamíny. Školy by sa zatvárali len tie, kde bolo veľa nakazených, alebo by sa vyhlásili chrípkové prazdniny. Ináč je to divne, ideš po meste, všade skupinky mladých, ale do školy nemôžu. Pritom moja mama, obyčajná robotníčka, vždy nám hlásala, do školy sa musí, aby si neostal sprostý. Lekári by sa venovali kardiakom, onkologickým chorobám a samozrejme by nás ošetrovali, nežiadali kadejaké modré papieriky.

Ja viem, že mi teraz všetci nadajú, že podceňujeme  kovid. Ja by som chcela napriek tomu vidieť celkové štatistiky o koľko bol tento rok nárast zomrelých, či to je aspoň epidémia.

Pani politici,

16.05.2024

neviem, či už ste si uvedomili, čo ste spôsobili svojimi nenávistnými heslami a hecovaním spoločnosti. Už sa nikdy nebudete môcť len tak pohybovať pokojne medzi ľuďmi, už nikdy si nebudete podávať ruku s niekým, aby ste sa nebáli, či tam nemá zbraň, nebudete môcť sa otočiť k niekomu chrbtom bez strachu. Smiali ste sa zo Slovákov, že sú konzervatívni, že vedia [...]

Pas

24.10.2023

Tak som si bola vybaviť nový pás, starý som mala pár rokov prepadnutý, tak je najvyšší čas na nový. Čo keď si zmyslím cestovať po svete? No a tam má čakala novinka, musím dať odtlačky prstov, ako zločinec. Celý život pracujem, platím dane, aj tak sa správajú ku mne ako k zločincovi. Je zaujímavé, že imigranti nepotrebujú ani pas, ani žiadne doklady a nieto ešte [...]

Čo mi vadí

17.10.2022

Vadí mi, ako po tej streľbe urážajú strelcových rodičov. Vôbec si neuvedomujú, že chlapec bol pubertiak a to je obdobie, kedy sebe lepšia výchova môže zlyhať. Je to obdobie vzdoru. Chalan má 18 si myslí, že môže všetko, že mu rodičia nemajú a nemôžu rozkazovať. Búri sa a je v opozícii. Najmä ak je vysoko inteligentný, tak sú pre neho jeho rodičia sú starí, [...]

Údolie smrti, Death Valley, kvitnutie

Zázrak v najhorúcejšom mieste Zeme: Údolie smrti zaplavili tisíce kvetov

12.03.2026 16:45

Človek musí skutočne prechovávať veľký rešpekt k rastlinám a zvieratám, ktoré tu dokážu prežiť.

blanár

Blanár: USA pri preletoch lietadiel nad územím SR dodržiavajú pravidlá

12.03.2026 16:38

Pripomenul, že SR je v súvislosti s preletmi lietadiel viazaná viacerými dohodami.

Thajsko, Irán, Hormuzský prieliv,

Hormuzský prieliv pod paľbou: koľko lodí už zasiahol Irán?

12.03.2026 16:35

Pri útokoch zahynul najmenej jeden civilista.

Jozef Hajko

Poslanec KDH Hajko pripustil, že zvažuje odchod z parlamentu

12.03.2026 16:26

Kresťanskí demokrati majú záujem riešiť reálne problémy Slovenska, no naznačil, že názorové rozdiely existujú v spôsobe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 1357218x
Priemerná čítanosť článkov: 3402x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy