Založ si blog

Prečo sa nedám zaočkovať

1. Chcú očkovať bez pardónu. Nezaujima ich, či si náhodou neprekonal bezpríznakový covid. Keby im záležalo na na zdraví, tak by odporúčali, aby si sa dal najprv otestovať na prekonaný covid až potom zaočkovať. Nevie sa, čo s tebou urobí tá vakcina a nie to tá nálož protilátok s vakcínou, ale daj si vakcínu, vakcina je sloboda.  Buď im je to fuk, čo sa s tebou stane, alebo bezpríznakový covid neexistuje, logika nepustí.

2. Mám príliš veľa detí a vnukov a ak je len malinká časť tých „hoaxov“ pravdivá, tak musím prežiť, aby sa mal kto o nich postarať.

3. Za posledných 6 rokov som sa starala o svojich chorých rodičov a manžela a vôbec som nemala pocit, že by v tomto štáte záležalo niekomu na chorom človeku. Ani väčšine úradníkov na sociálke ani väčšine lekárom v nemocniciach. Keď som potrebovala neurológa buď ťa nezobral, alebo čakaj 8 mesiacov, takisto rehabilitácia o magnetickej rezonancii ani nehovorím, čo na tom, že s danou diagnózou máš životnosť   maximálne 2 roky. Nejaká pomoc na uľahčenie života-výsmech. Možno keď niekto vie v tom chodiť, ináč chodíte od čerta k diablovi a furt je to rovnaké, obidvaja na teba kašlú. Najlepšie bolo, keď moja mama s Alzheimerom  ušla v pyžame a papučiach z nemocnice a oni ani po 4 hodinách to nezistili. Chudera motala sa po meste, ešte že si spomenula, ktorým autobusom chodila domov. A cestu od autobusu už poznala. Ja som potom hľadala u ktorých susedov nechala tašku s vecami. Normálne som chodila od domu k domu a pýtala sa.  Keď som  volala na oddelenie, tak o tom vôbec nevedeli, že im chýba pacient.

A zrazu toľká starostlivosť o moje zdravie.

4. Nikoho nepresvedčujem, každý má právo na svoje rozhodnutie, je to jeho život, nikto ho nebude žiť za neho.

5. Písala som aj v komentároch. My žijeme normálny život. Nikoho z nás nezaujíma, či si očkovaný. Viem, že pár mojich známych je, pár nie je. Do krčiem nechodím a v horách na turistike alebo pri prechádzkach so psom, to nikto od mňa nevyžaduje.

6. A nakoniec. Neznášam, keď ma do niečoho nútia, som dospelý človek, prežila som toho aj za tri životy a mne bude niekto tvrdiť, čo je pre mňa dobré a nakoniec nikto nežije večne, raz každý musí umrieť, niekto v 80, niekto v 60, niekto ako môj brat v 30. Možno, keby to tvrdili dôveryhodné osoby, ale to čo teraz je vo vláde vo mne dôveru nevidí.

7. Predsa, keď je tá vakcina taká vynikajúca a bezpečná, ja ich nemôžem ohroziť. Dá logika. Však povedali, že má účinnosť viac ako 90%. Tak aký problém.

Prečo sú lekári?

26.09.2021

Včera som čítala článok, že odmietli na pohotovosti ošetriť batoľa v horúčkach, lebo neboli s mamou zaočkované. Mama sa dala otestovať, ale aj tak ich odmietli zobrať. To nie je lekár(sestrička), to je chrapúň, ináč sa to nedá nazvať. Človek si povie, že toto by danému lekárovi nedaroval. Lenže. Ja sa sama som bola neraz v takej istej pozícii, keď som chodila s [...]

Nerozumiem

13.08.2021

Vraj sa začína očkovať aj na farách. To cirkvi nevadí, že vakcina je z potratenych deti? Alebo to už neplatí, že potrat je hriech? Alebo teraz znova účel svätí prostriedky. Alebo si už kúpili u cirkvi odpustky?

Experti

08.08.2021

Dnes som si prečítala, že japonskí experti objavili lambdu mutáciu korony, včera alebo predvčerom, že iní experti povedali, že očkovaní nedožijú roku 2025. Nám nezaočkovaným sa zas ďaľší experti vyhrážajú, že neprežijeme kvôli delte do konca roka, aj keď tretí experti tvrdia, že delta je trochu silnejšia nádcha, síce je nakazlivejsia, ale je na ňu menšia [...]

Za ľudí / Veronika Remišová /

Za ľudí dementovala slová Pčolinského o odchode dvoch jej poslancov do KDH

27.09.2021 15:11

"Nikto nikam neodchádza...strana Za ľudí má 700 členov, riadne pracuje a predkladá konštruktívne a rozumné návrhy na zlepšenie Slovenska," zdôraznilo tlačové oddelenie strany.

Auto / Nehoda /

V okrese Lučenec si sadol za volant iba 15-ročný chlapec. Spôsobil nehodu, namerali mu 2,33 promile

27.09.2021 14:50

Chlapec bol po nehode so zraneniami prevezený do nemocnice.

Robert Fico

Remišová si nemyslí, že Sme rodina odíde z koalície. Zo situácie podľa nej ťaží hlavne Fico

27.09.2021 13:43

„Treba si uvedomiť, kto je naším partnerom, pretože my bojujeme proti systému, ktorý tu vytvorili práve Fico s Pellegrinim," uviedla líderka Za ľudí Remišová.

korčok

Korčok: Multilaterálny systém je v defenzíve, prehrávame všetci

27.09.2021 13:03

Hľadajú sa skôr individuálne ako spoločné riešenia a výsledkom je to, že prehrávame všetci, uviedol minister zahraničných vecí Ivan Korčok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 358
Celková čítanosť: 965464x
Priemerná čítanosť článkov: 2697x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy