Založ si blog

Prečo sa nedám zaočkovať

1. Chcú očkovať bez pardónu. Nezaujima ich, či si náhodou neprekonal bezpríznakový covid. Keby im záležalo na na zdraví, tak by odporúčali, aby si sa dal najprv otestovať na prekonaný covid až potom zaočkovať. Nevie sa, čo s tebou urobí tá vakcina a nie to tá nálož protilátok s vakcínou, ale daj si vakcínu, vakcina je sloboda.  Buď im je to fuk, čo sa s tebou stane, alebo bezpríznakový covid neexistuje, logika nepustí.

2. Mám príliš veľa detí a vnukov a ak je len malinká časť tých „hoaxov“ pravdivá, tak musím prežiť, aby sa mal kto o nich postarať.

3. Za posledných 6 rokov som sa starala o svojich chorých rodičov a manžela a vôbec som nemala pocit, že by v tomto štáte záležalo niekomu na chorom človeku. Ani väčšine úradníkov na sociálke ani väčšine lekárom v nemocniciach. Keď som potrebovala neurológa buď ťa nezobral, alebo čakaj 8 mesiacov, takisto rehabilitácia o magnetickej rezonancii ani nehovorím, čo na tom, že s danou diagnózou máš životnosť   maximálne 2 roky. Nejaká pomoc na uľahčenie života-výsmech. Možno keď niekto vie v tom chodiť, ináč chodíte od čerta k diablovi a furt je to rovnaké, obidvaja na teba kašlú. Najlepšie bolo, keď moja mama s Alzheimerom  ušla v pyžame a papučiach z nemocnice a oni ani po 4 hodinách to nezistili. Chudera motala sa po meste, ešte že si spomenula, ktorým autobusom chodila domov. A cestu od autobusu už poznala. Ja som potom hľadala u ktorých susedov nechala tašku s vecami. Normálne som chodila od domu k domu a pýtala sa.  Keď som  volala na oddelenie, tak o tom vôbec nevedeli, že im chýba pacient.

A zrazu toľká starostlivosť o moje zdravie.

4. Nikoho nepresvedčujem, každý má právo na svoje rozhodnutie, je to jeho život, nikto ho nebude žiť za neho.

5. Písala som aj v komentároch. My žijeme normálny život. Nikoho z nás nezaujíma, či si očkovaný. Viem, že pár mojich známych je, pár nie je. Do krčiem nechodím a v horách na turistike alebo pri prechádzkach so psom, to nikto od mňa nevyžaduje.

6. A nakoniec. Neznášam, keď ma do niečoho nútia, som dospelý človek, prežila som toho aj za tri životy a mne bude niekto tvrdiť, čo je pre mňa dobré a nakoniec nikto nežije večne, raz každý musí umrieť, niekto v 80, niekto v 60, niekto ako môj brat v 30. Možno, keby to tvrdili dôveryhodné osoby, ale to čo teraz je vo vláde vo mne dôveru nevidí.

7. Predsa, keď je tá vakcina taká vynikajúca a bezpečná, ja ich nemôžem ohroziť. Dá logika. Však povedali, že má účinnosť viac ako 90%. Tak aký problém.

Pani politici,

16.05.2024

neviem, či už ste si uvedomili, čo ste spôsobili svojimi nenávistnými heslami a hecovaním spoločnosti. Už sa nikdy nebudete môcť len tak pohybovať pokojne medzi ľuďmi, už nikdy si nebudete podávať ruku s niekým, aby ste sa nebáli, či tam nemá zbraň, nebudete môcť sa otočiť k niekomu chrbtom bez strachu. Smiali ste sa zo Slovákov, že sú konzervatívni, že vedia [...]

Pas

24.10.2023

Tak som si bola vybaviť nový pás, starý som mala pár rokov prepadnutý, tak je najvyšší čas na nový. Čo keď si zmyslím cestovať po svete? No a tam má čakala novinka, musím dať odtlačky prstov, ako zločinec. Celý život pracujem, platím dane, aj tak sa správajú ku mne ako k zločincovi. Je zaujímavé, že imigranti nepotrebujú ani pas, ani žiadne doklady a nieto ešte [...]

Čo mi vadí

17.10.2022

Vadí mi, ako po tej streľbe urážajú strelcových rodičov. Vôbec si neuvedomujú, že chlapec bol pubertiak a to je obdobie, kedy sebe lepšia výchova môže zlyhať. Je to obdobie vzdoru. Chalan má 18 si myslí, že môže všetko, že mu rodičia nemajú a nemôžu rozkazovať. Búri sa a je v opozícii. Najmä ak je vysoko inteligentný, tak sú pre neho jeho rodičia sú starí, [...]

Donald Trump

„Strelec je dole! Strelec je dole!" „Nechajte ma obuť si topánky." Čo počas streľby hovorili agenti a Trump? Pozrite si prepis záznamu

15.07.2024 19:00

Ako zareagovala ochranka počas atentátu na Donalda Trumpa? Aké povely si vymieňali agenti Tajnej služby a čo hovoril exprezident?

Corey Comperatore, atentát na Donalda Trumpa

Zomrel ako hrdina. Atentátnik ho strelil, keď telom chránil rodinu

15.07.2024 18:30

Jediným, kto pri streľbe na Donalda Trumpa prišiel o život, bol 50-ročný Corey Comperatore. Aký je jeho príbeh?

krym

Z Krymu odišla posledná ruská hliadková loď, Kyjev to označil za pamätný deň

15.07.2024 18:20

Ukrajinci od začiatku vojny zničili alebo poškodili približne 30 % ruskej Čiernomorskej flotily.

Belarus President

Diktátor na korčuliach túži po úspechu futbalistov. Lukašenko stanovil ultimátum, aby sa hráči zlepšili

15.07.2024 18:00

Ak hodnotíme naše športové úspechy, sú bezcenné, upozornil bieloruský prezident. Zdôraznil, že o výkonoch vo futbale sa dokonca bojí čo i len rozprávať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 1249386x
Priemerná čítanosť článkov: 3131x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy