Zbor židov

Do ponuky na YouTube, sa mi dostal Zbor židov od Verdiho, spievali to Alexandrovci. Tak som si spomenula, ako som ju prvý raz počula. Ako všetci mladí, nemala som rada operu, tak počúvať Beatles, Rolings Stones a podobne, to hej, ale opera?

V letnom kine mala sa hrať Verdiho opera Nabucco. Otec dostal v práci lístky, on nemal rád operu a tak som mala ísť ja. Mohla som mať maximálne 14 rokov. Išla som tam teda s mamou, mám operu zbožňovala.  Účinkovala opera národného divadla a celá tá atmosféra bola neskutočná. Divákov nebolo moc. Letná kino bolo na Bôriku obklopené stromami, už sa zmrákalo, svietil mesiac a do tejto atmosféry spustil zbor židov. Niečo až dojemné nádherné. Od vtedy mám rada operu, nie každú, ale rada si vypočujem krásne melódie.

Ešte taký hlboký zážitok bol v letnom kine film Medená veža. Aj keď som ako turista Tatry poznala, tie zábery na plátne  boli neskonale krásne.

Je mi ľúto, že dnešní mladí prichádzajú o také zážitky.  Letné kino, to bola naša mladosť, naše prvé lásky. V lete cez prázdniny bol festival pracujúcich, tam dávali aj mnohé kvalitné americké filmy. A našou snahou bolo dostať sa za každú cenu do letňaku, keď to ináč nešlo aj cez plot. Bolo v tom kus dobrodružstva, romantiky, napätia.

 

Pani politici,

16.05.2024

neviem, či už ste si uvedomili, čo ste spôsobili svojimi nenávistnými heslami a hecovaním spoločnosti. Už sa nikdy nebudete môcť len tak pohybovať pokojne medzi ľuďmi, už nikdy si nebudete podávať ruku s niekým, aby ste sa nebáli, či tam nemá zbraň, nebudete môcť sa otočiť k niekomu chrbtom bez strachu. Smiali ste sa zo Slovákov, že sú konzervatívni, že vedia [...]

Pas

24.10.2023

Tak som si bola vybaviť nový pás, starý som mala pár rokov prepadnutý, tak je najvyšší čas na nový. Čo keď si zmyslím cestovať po svete? No a tam má čakala novinka, musím dať odtlačky prstov, ako zločinec. Celý život pracujem, platím dane, aj tak sa správajú ku mne ako k zločincovi. Je zaujímavé, že imigranti nepotrebujú ani pas, ani žiadne doklady a nieto ešte [...]

Čo mi vadí

17.10.2022

Vadí mi, ako po tej streľbe urážajú strelcových rodičov. Vôbec si neuvedomujú, že chlapec bol pubertiak a to je obdobie, kedy sebe lepšia výchova môže zlyhať. Je to obdobie vzdoru. Chalan má 18 si myslí, že môže všetko, že mu rodičia nemajú a nemôžu rozkazovať. Búri sa a je v opozícii. Najmä ak je vysoko inteligentný, tak sú pre neho jeho rodičia sú starí, [...]

horucavy

Horúčavy nad 30 stupňov pocíti v piatok 420 miliónov Európanov, najhoršie na tom bude Nemecko

26.06.2026 14:19

Premiér Sébastien Lecornu už tento týždeň uviedol, že od 18. júna sa utopilo 40 ľudí.

EÚ

Demo členstvo. Európska únia pripravuje „odmeny“ pre kandidátske krajiny

26.06.2026 14:01

Cieľom je motivovať krajiny k pokračovaniu v reformách aj v prípade, že plnoprávne členstvo zostáva vzdialené niekoľko rokov.

Hliadka Tahanovce  3

Prišiel o byt a skončil na zastávke MHD. Pomoc našiel vďaka občianskej hliadke

26.06.2026 14:00

Projekt občianskej hliadky na košickom sídlisku Ťahanovce prináša svoje ovocie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 1394155x
Priemerná čítanosť článkov: 3494x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy