Idem si našiť žltú hviezdu

Dnes som bola si zaplatiť inkaso, pardon chcela som si ísť zaplatiť a dať potvrdiť papier, aby som mohla si zadať cez interbanking príkaz na inkaso. Už to nie je ako kedysi, že si podľa inkasného lístka vypisala príkaz na inkaso a banka a pošta si to vybavili medzi sebou. Tak som nabehla na poštu. Najprv mi automat nedal listok, a tak som išla  za úradníčkou, veď bola som tam len ja.  Chcela odo mňa potvrdenie, že som bola na testoch. Hovorím nemám. Tak mám dať občiansky, či mám 65. Hovorím jej, že chcem len zaplatiť inkaso, už som vzdala to potvrdenie a 65 mám v októbri. Tak nemôžem zaplatiť. Pýtam sa jej, že či mám byť teraz neplatič. Vraj mi príde lístok, kde môžem dodatočné zaplatiť. Tak som sa pýtala, či to potom budem môcť zaplatiť, keď nebudem testovaná.   Že nie. Tak som sa otočila a išla preč. Kým sme takto debatovali, už by to bola aj s prepáčením zožrala

Tak máme dve kategórie občanov. My čo sme zdraví ( veď som nebola u lekára so sebou hádam zo dva roky a chorá, ako som dochodca) a odmietame sa dať testovať a nemáme 65, tak na úrovni židov v nacistickom Nemecku.  Ti aspoň tomu nehovorili demokracia.

A ešte má vytočilo a dorazilo, že poslanec Linhart sa sťažuje, že na čo sa nosia rúška v exterieri. Krišpín dolina, však je v parlamente, tak nech tomu zabráni.

 

Pani politici,

16.05.2024

neviem, či už ste si uvedomili, čo ste spôsobili svojimi nenávistnými heslami a hecovaním spoločnosti. Už sa nikdy nebudete môcť len tak pohybovať pokojne medzi ľuďmi, už nikdy si nebudete podávať ruku s niekým, aby ste sa nebáli, či tam nemá zbraň, nebudete môcť sa otočiť k niekomu chrbtom bez strachu. Smiali ste sa zo Slovákov, že sú konzervatívni, že vedia [...]

Pas

24.10.2023

Tak som si bola vybaviť nový pás, starý som mala pár rokov prepadnutý, tak je najvyšší čas na nový. Čo keď si zmyslím cestovať po svete? No a tam má čakala novinka, musím dať odtlačky prstov, ako zločinec. Celý život pracujem, platím dane, aj tak sa správajú ku mne ako k zločincovi. Je zaujímavé, že imigranti nepotrebujú ani pas, ani žiadne doklady a nieto ešte [...]

Čo mi vadí

17.10.2022

Vadí mi, ako po tej streľbe urážajú strelcových rodičov. Vôbec si neuvedomujú, že chlapec bol pubertiak a to je obdobie, kedy sebe lepšia výchova môže zlyhať. Je to obdobie vzdoru. Chalan má 18 si myslí, že môže všetko, že mu rodičia nemajú a nemôžu rozkazovať. Búri sa a je v opozícii. Najmä ak je vysoko inteligentný, tak sú pre neho jeho rodičia sú starí, [...]

polícia

Nadrogovaný a so zákazom. Vodiča v Bratislave zastavili až policajné výstrely

01.06.2025 16:45

Policajti chceli skontrolovať osobné auto Škoda Fabia, ktoré sa im zdalo v zlom technickom stave.

Michal Šimečka,

Šimečka: Odškodniť je možné ľudí v covidovej karanténe, ale nie tých, ktorí porušovali pravidlá

01.06.2025 15:17

Podľa Tibora Gašpara by mali byť covidové amnestie po vetovaní prezidentom prijaté v takej podobe, v akej už boli schválené.

rusko

Už ani Sibír nie je mimo dostrel. Ukrajinci zničili Putinovi bombardéry za miliardy dolárov

01.06.2025 14:39, aktualizované: 16:54

Útok bezpilotných lietadiel na základňu Belaja v Irkutskej oblasti je prvým tohto druhu na Sibíri. Od frontovej línie je vzdialená 4 300 kilometrov.

huliak

Smrť 35-tisíc dôchodcov počas covidu spôsobili vedci ako Sabaka, perlil Huliak

01.06.2025 14:08

Minister sa zároveň zastal vládneho splnomocnenca pre prešetrenie manažmentu pandémie Petra Kotlára.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 1303173x
Priemerná čítanosť článkov: 3266x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy