Založ si blog

Zvada

Dnes som sa zvadila s dcérou. Mám chorého muža a po tom, čo som videla, čo sa dialo na Orave som sa rozhodla, že žiadne testovanie. Ja si žiadnu pliagu domov nedám priniesť. Nechcem, aby si Matelko vylepšoval korona štatistiku mojím mužom. Chalani, ti už dávno sa rozhodli, že tam nejdú, len krpatá má s tým problém, lebo nebude môcť chodiť na kone. Aj keď by podľa toho, čo som čítala, by mohla, ale ich šéfka tvrdí, že bez certifikátu nemôže prísť. Tak tu boli plače a hystérie. Vraj všetci idú sa dať testovať a ona je jediná. Vraj jej povedali, že musíme ísť, lebo nemôžme ísť do práce. Proste vymývanie mozgov.
Je fakt, že aj suseda predavačka hovorila, že musí ísť, lebo by nemohla bez testu do práce. Tak aká dobrovolnosť? A viem si predstaviť, aké bude mať chudera nervy, aby jej vyšiel negatívny test. Ešte, že sa mňa vyhadzov z práce netýka, veď som dôchodkyňa.
Núdzový stav má dnes potešil, bola som v OBI, chcela som si kúpiť cesnak na sadenie, ten mali škaredý, ale mali také nádherné chryzantény za 1,37€, cibuľky tulipánov a narcisov a ostatných kvietkov za také smiešne ceny, že ak mi to všetko na jar vyjde a bude kvitnúť, budem sa cítiť ako v Holandsku. A nádherná veľká žiarivá žltá chryzanténa mi svieti na balkóne. Tak som si v tejto ťažkej dobe urobila radosť.

Sila ženy

29.11.2020

Včera som videla film o detstve Dolly Parton. To je druhý film, ktorý som s ňou videla. Prvý sa tuším volal „Oceľové magnolie“. Obidva na mňa silne zapôsobili. Rozprávali o láske ženy k deťom, k mužovi. V tom je jej sila, v láske, láskavosti, nežnosti, oddanosti. Nie v tom, že sa chce vyrovnať mužovi a kľaje, pije, že by sa za to nehanbil ani posledný [...]

Nebojíte sa ?

25.11.2020

Pýtam sa. Nebojíte sa páni členovia vládnej koalície? Pozrite sa, čo sa deje po vašom testovaní v DSS- kách. Celé DSS sú nakazené, tam vyše 150, tam 50, inde 20 nakazených, pritom testy mnohým napriek tomu, že už mali príznaky, ukázali, že sú negatívny. A tak sa pýtam, či sa nebojite, že budete súdení za genocídu? Čo keby ste nad tým porozmýšľali, kým [...]

Pekného Mikuláša

22.11.2020

Práve som sa dozvedela, že Matelko nám pripravil Mikulášske prekvapenie, nemýľme sa, žiadne cukríky, sladkosti alebo nebodaj vitamíny, nie on nám pripravil na Mikuláša ďalšie kolo testovania, zase „dobrovoľné“ a o dva týždne znova. Tak, aby som rýchlo nakúpila darčeky a urobila predvianočné nákupy. Vyzerá to, že do nového roka sa nepohnem z domu. [...]

17. november, spomienka, protesty

Potrestal koronavírus Bratislavu za protesty alebo ide o hru čísiel?

01.12.2020 07:42

Viac ako dva týždne po protestoch 17. novembra v Bratislave výrazne vyskočilo číslo nakazených koronavírusom. Bola to len hra čísiel či trest za protesty?

ČR Praha Vianoce Trhy Obmedzenia koronavírus

Mikuláš bude v Česku oranžový

01.12.2020 06:47

Česi sa po šiestich týždňoch lockdownu vo štvrtok dočkajú vytúženého čiastočného uvoľnenia.

koronavírus, lyžovanie, Nemecko

ONLINE: Lyžiarska sezóna straší aj WHO, zvyšuje riziko nákazy

01.12.2020 06:15, aktualizované: 08:20

Lyžovanie nie je problém, tým je prenos koronavírusu na letiskách, v reštauráciách či preplnených lanovkách, varuje WHO pred lyžiarskou sezónou.

info zah

Čína Slovákov neoslňuje

01.12.2020 06:00

Značná časť Európanov sa na Čínu díva negatívne. Takýto pohľad má ňu aj 42 percent Slovákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 291
Celková čítanosť: 738352x
Priemerná čítanosť článkov: 2537x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy