Založ si blog

Ešte mesiac

Ešte mesiac budem patriť medzi normálnych ľudí. Za mesiac už budem patriť medzi ohrozených. Nikoho nezaujíma, ako sa cítim, či som zdravá. Čo na tom, že mám lepšie zdravotné výsledky, ako mnohí päťdesiatnici, mám vek a hotovo. Konečne mám tlak 120/80, nie 90/60 a netočí sa mi hlava, migrény sa po druhej puberte stratili, aj červené krvinky mám konečne v norme bez toho, aby som pred vyšetrením týždeň brala železo, už aj horúčavy pominuli. Proste cítim zdravotne dobre. Sem-tam ma večer bolia nohy, keďže je zaváracia sezóna a ja celé poobedia prestojím pri plnení fľašiek a sterilizácii. Akosi sa neviem naučiť robiť po sediačky.
Chodím raz do týždňa plávať, a keď sa doma všetko ukľudní, chcem zase robiť turistiku, lyžovať. Keď sa moji rodičia dožili 86 rokov a otec ešte v 85 okopával a orezaval šípy a stromy na záhrade, snáď aj ja prežijem tento kovid.
Nuž, čo som ohrozená. Musím si na to zvyknúť, len nechápem, čo budem mať zo života, keď budem musieť byť zavretá doma. Neviem, či taký život stojí za to. Televízor nie je môj koníček, na internete, pokiaľ niečo nehľadám, zvyknem byť tak hodinku maximálne dve, facebook som zrušila, keď sa mi Miklóš ponúkal za priateľa. Ja mám proste rada osobný kontakt, kde sa môžem vykecat. Rada čítam, asi sa budem musieť prihlásiť do knižnice, ak ju nezatvoria.

Kde je GDR

30.10.2020

Kde je ochrana osobných údajov, keď hocijaký Sbs-kár si odo mňa môže vypýtať občiansky preukaz. Vykrikujú, že za socializmu bola diktatúra, ale vtedy nikto okrem policajta nemal právo si odo mňa pýtať občiansky. A za tých 33 rokov, čo som žila v socializme sa mi to stalo dva krát. Raz som išla od vlaku o 4 ráno zo školy a raz o 11 na zubnu pohotovosť. Obidva krát to [...]

Divný pocit

30.10.2020

Včera som išla s malou na preventívnu prehliadku. Vošli sme do nemocnice. Pred nami zastavil vojenský džíp a vyskákali z neho vojaci. Naplnil má taký divný taživý pocit, ako by už bola vojna. Dnes som si prečítala, koľko Matovič sľúbil zdravotníkom, ak budú pomáhať pri testovaní. Tak rozmýšľam, koľko ťažko chorých, onkologických pacientov by sa dalo zachrániť [...]

Matovičové topánky

29.10.2020

Sú asi plné, musí mu riadne tiecť do nich. Asi sa bojí, že jeho svetová akcia skončí fiaskom. Prečo si to myslím. V priebehu dvoch dní zmenil rozhodnutia, 1. Tí, čo nepôjdu na testovanie, už nebudú v tvrdej karanténe, budú len v mäkkom lockdowne 2. Tí, čo pôjdu a budú negatívni, majú po lockdowne 3. A to je vrchol, ti čo nepôjdu, nemôžu vodiť deti do škôlky ani do [...]

Príprava na testovanie v Košiciach, koronavírus

ONLINE: Dva dni na testy. Všetkých nestihnú

31.10.2020 07:00

Starostovia vyzývajú seniorov, aby dali pri testovaní prednosť zamestnaným ľuďom.

Election 2020 The Day in Photos

Potopia Trumpa vlastní?

31.10.2020 06:00

Prezindet Donald Trump čelí fenoménu, aký nezažili žiadni jeho predchodcovia, ktorí sa opätovne uchádzali o Biely dom.

Testovanie / Covid-19 / Koronavírus /

ONLINE: Talianov desí nárast infikovaných. Česi veria, že bude lepšie

31.10.2020 05:50, aktualizované: 06:17

Taliansku za jeden deň pribudlo 31-tisíc infikovaných a otázky, či sa nevracia jarná nočná mora. Česi mali 13 605 prípadov, menej ako pred týždňom.

SR testovanie Orava Bardejov koronavírus priebeh POX

Politológ: Situácia ľudí bez certifikátu môže viesť k nepokojom

31.10.2020 05:00

Na základe čoho by policajt rozhodoval, či mám, alebo nemám právo vyjsť na ulicu, ak prezidentka hovorí niečo iné ako premiér? Pýta sa politológ.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 279
Celková čítanosť: 712830x
Priemerná čítanosť článkov: 2555x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy