Založ si blog

Moje malé radosti

Ráno vstanem, urobím si kávu, idem sa do kúpeľne dať do pozerateľného stavu a spolu so psom si idem na balkón vypiť kávu. Počúvam štebotanie vtákov a vnímam vône. Začalo to fialkami, potom rozkvitli čerešne, jablonky, orgován, ten pomaly odkvitá a kvitnú gaštany a začína báza. Tie vône sa navzájom nádherne prelínajú.
Potom ideme sa so psom poprechádzať. V našej štvrti stali kedysi domčeky, okolo nich rástli kvety a v záhradách boli ovocné stromy. Domy sa zbúrali stromy ostali. Mala sa tam vybudovať moderná štvrť, len za 30 rokov sa nenašiel investor, ktorý by ju postavil. A tak vznikla lúka s ovocnými stromami a orgovánmi a inými ozdobnými kríkmi. Pes sa blázni po lúke a ja obdivujem celú tú krásu, hlavne keď je také nádherné ráno ako dnes. Vtedy mi obyčajne príde na um pesnička zo Starcov na chmeli Svet je krásny a ja si ju mimovoľne spievam.
Potom sa vrátim domov a začne bežný deň, upratovanie, varenie, práca v záhrade a teraz aj učenie s deťmi. Väčšinou sa nezastavím do večera.
Ale tie rána, je v nich neskutočná sila, to ma drží na nohách, dáva mi energiu bojovať ďalší deň.

Rozmýšľam

25.05.2020

Máme niekoľko tisíc nevyužitých náramkov pre sledovanie zločincov. Možno som chorá, ale myslím si, že tieto by boli bezpečnejšie pre sledovanie navrátilcov zo zahraničia, aspoň z ich hľadiska. Skončí sa karanténa, vrátia náramok a sú slobodní. Máme e-karantenu, ktorá má sledovať vracajúcich sa zo zahraničia. Neviem na akom princípe je urobená, ale ak má v sebe [...]

Nechápem

21.05.2020

Asi som moc stará. Niekto vymyslí nejakú „kravinu“ dá ju na internet a ľudia sa začnú správať ako šialení, vôbec ich nezaujímajú dôsledky. Toť nedávno naháňali akých duchov podľa hry, liali si ľadovú vodu na hlavu, každá druhá „celebrita“ mala kačací pysky a práve dnes som si prečítala, že sa chceli viacerí odfotiť v ďatelinovom poli, [...]

Potešila som sa

16.05.2020

Pozerala som Nový čas a všimla som si text, vraj plavárne otvoria už od 25. Tak som sa potešila, že hneď prvý deň si pôjdem zaplávať. Potom som si všimla nadpis, že uvoľňovanie v Čechách. Tak som zase sa vrátila do koronného stavu beznádeje.

testovanie koronavírus ružinov učitelia

Ružinov otestoval učiteľov na koronavírus

28.05.2020 20:00

Stredajšie testovanie odhalilo 17 podozrivých ľudí. Je možné, že u nich ochorenie ešte prebieha.

pakistan lietadlo havária trosky karáči

Našli druhú čiernu skrinku z havarovaného pakistanského lietadla

28.05.2020 19:11

Pri tragédii zahynulo 97 ľudí na palube a dvaja pasažieri prežili.

matovič

Prvá zahraničná cesta premiéra Matoviča bude do Českej republiky

28.05.2020 18:16

Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) sa stretne s predsedom vlády Českej republiky Andrejom Babišom.

Donald Trump

Stotisíc mŕtvych? Mohli byť milióny, tvrdí Trump

28.05.2020 18:14

Je to viac životov, než o koľko Amerika prišla v kórejskej, vo vietnamskej, v irackej i afganskej vojne dohromady. Spojené štáty prekonali v súvislosti s pandémiou ďalší tragický míľnik.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 237
Celková čítanosť: 616804x
Priemerná čítanosť článkov: 2603x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy