Založ si blog

Moje malé radosti

Ráno vstanem, urobím si kávu, idem sa do kúpeľne dať do pozerateľného stavu a spolu so psom si idem na balkón vypiť kávu. Počúvam štebotanie vtákov a vnímam vône. Začalo to fialkami, potom rozkvitli čerešne, jablonky, orgován, ten pomaly odkvitá a kvitnú gaštany a začína báza. Tie vône sa navzájom nádherne prelínajú.
Potom ideme sa so psom poprechádzať. V našej štvrti stali kedysi domčeky, okolo nich rástli kvety a v záhradách boli ovocné stromy. Domy sa zbúrali stromy ostali. Mala sa tam vybudovať moderná štvrť, len za 30 rokov sa nenašiel investor, ktorý by ju postavil. A tak vznikla lúka s ovocnými stromami a orgovánmi a inými ozdobnými kríkmi. Pes sa blázni po lúke a ja obdivujem celú tú krásu, hlavne keď je také nádherné ráno ako dnes. Vtedy mi obyčajne príde na um pesnička zo Starcov na chmeli Svet je krásny a ja si ju mimovoľne spievam.
Potom sa vrátim domov a začne bežný deň, upratovanie, varenie, práca v záhrade a teraz aj učenie s deťmi. Väčšinou sa nezastavím do večera.
Ale tie rána, je v nich neskutočná sila, to ma drží na nohách, dáva mi energiu bojovať ďalší deň.

Rozmýšľam

18.01.2021

Čakám, kedy nám zákažu pobyt aj na balkóne, v byte, vôbec celú našu existenciu, ak nespĺníme Matelkové celoslovenské „dobrovoľné“ testovanie všetkých obyvateľov. No nič, aby som si spravila náladu, idem sa pozrieť z okna, práve vychádza slnko nad Martinkami, určite to bude krásne, aspoň niečo pozitívne v tejto dobe

Chcem normálny život

17.01.2021

Dnes som zistila, že sa mi od lockdownu trhá druhá plachta. Ja viem, je to na smiech, ale rozčuľuje ma to. Viem, dá sa kúpiť na internete, ale ja to potrebujem vidieť, cítiť. Už som kúpila pulóver, ktorý nemôžem nosiť, lebo ma škriabe, obliečky, ktoré sú krásne, ale musím obendlovať a keď spočítam poštovné za celé to obdobie, čo som zaplatila, tak by mohla z toho [...]

Pýtam sa

16.01.2021

Pýtam sa, čo na vás Matovič má, že mu idete schváliť ďalšie testovanie napriek odporu odborníkov, lekárov, aj ľudí. Ani trochu vás nefackuje hanba? Chcela som sa ešte spýtať, či sa nebojíte, ale vlastne vy sa bojíte, preto lockdown.

testovanie, Bratislava

Hlavný nával na testy? Najmä cez víkend

20.01.2021 10:30

Od pondelka sa celé Slovensko testuje. Mestá a obce otvárajú nové odberné miesta, no najväčší nápor sa očakáva počas víkendu.

Prievidza, zápacha, dopravná, autá, semafor

V Prievidzi si poslanci nadávali. Aj do debilov

20.01.2021 10:26

Vyzerá ako debil alebo sa rehoce ako debil? On-line zasadnutie mestského zastupiteľstva v Prievidzi sa skončilo škandálom.

Koronavírus / Hospitalizácia / Covid /

Vírusu podľahlo ďalších sto pacientov, pribudlo 2484 infikovaných

20.01.2021 10:05, aktualizované: 11:22

Britská mutácia bola podľa zdravotníkov na Slovensku už v novembri.

Joe Biden

ONLINE: Biden vystrieda vo funkcii Trumpa, inaugurácia bude nezvyčajná

20.01.2021 09:25, aktualizované: 11:12

Na inaugurácii bude prvýkrát po 152 rokoch chýbať odchádzajúci prezident.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 305
Celková čítanosť: 773302x
Priemerná čítanosť článkov: 2535x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy