Založ si blog

Chcem normálne žiť

Stojím v rade pred poštou. Je nás tu asi 50, lebo ostatné pošty sú zavreté, aspoň tá v Auparku určite. By som sa na to vykašľala, ale musím poslať doporučený list. Stojíme tu, babičky a dedkovia  o paličkách, všetci v maskách, akoby sme ju chceli vykradnúť a poctivo čakáme v rade 2 metre od seba.

Mám 65  rokov, v posledné tri roky umrelo asi 10 našich známych na infarkty, porážky, rakovinu a vyzerá to, že na tie choroby sa prestalo umierať, lebo to nikoho nezaujíma. Ešte pred koronou som si všimala parte a umierali hlavne osemdesiatníci a deväťdesiatníci, len vtedy to nikoho nezaujímalo. Tak si  pomyslela, že pomaly môžu prekrúcať dejiny, lebo už nebude nikto živý, kto by si to pamätal.

Miesto toho, aby zavrel hranice, tak zavrel nás. Tí zahraniční sa nám vysmievali, prečo tu ostávame a zrazu je im Slovensko dobré.   A ešte si pendluju kade tade a nedodržujú karanténu. Je pár stupňov nad 0, ktovie koľko z starkých ochorie. Matovič by tu mal prísť a počúvať tých ľudí.  Po hodine a pol som čakania som sa konečne dostala dnu.

Prídem domov a čo sa nedozviem. Matoviča nezaujíma situácia v štáte a jej riešenie, miesto  koaličnej rady ide robiť show do televízie.  Ešte si stále niekto myslí, že je to vhodný premiér do tejto doby.

 

Pani politici,

16.05.2024

neviem, či už ste si uvedomili, čo ste spôsobili svojimi nenávistnými heslami a hecovaním spoločnosti. Už sa nikdy nebudete môcť len tak pohybovať pokojne medzi ľuďmi, už nikdy si nebudete podávať ruku s niekým, aby ste sa nebáli, či tam nemá zbraň, nebudete môcť sa otočiť k niekomu chrbtom bez strachu. Smiali ste sa zo Slovákov, že sú konzervatívni, že vedia [...]

Pas

24.10.2023

Tak som si bola vybaviť nový pás, starý som mala pár rokov prepadnutý, tak je najvyšší čas na nový. Čo keď si zmyslím cestovať po svete? No a tam má čakala novinka, musím dať odtlačky prstov, ako zločinec. Celý život pracujem, platím dane, aj tak sa správajú ku mne ako k zločincovi. Je zaujímavé, že imigranti nepotrebujú ani pas, ani žiadne doklady a nieto ešte [...]

Čo mi vadí

17.10.2022

Vadí mi, ako po tej streľbe urážajú strelcových rodičov. Vôbec si neuvedomujú, že chlapec bol pubertiak a to je obdobie, kedy sebe lepšia výchova môže zlyhať. Je to obdobie vzdoru. Chalan má 18 si myslí, že môže všetko, že mu rodičia nemajú a nemôžu rozkazovať. Búri sa a je v opozícii. Najmä ak je vysoko inteligentný, tak sú pre neho jeho rodičia sú starí, [...]

andrej danko

SNS očakáva stanovisko od Smeru k účasti na stretnutí v Prezidentskom paláci

18.05.2024 12:13

SNS nepodporuje okrúhly stôl za účasti lídra hnutia Slovensko Igora Matoviča.

SR voľby24 prezident kandidáti debata 1. kolo BAX

Matovič v kontexte atentátu na premiéra vyzýva ministra Šutaja Eštoka na odstúpenie

18.05.2024 11:44

Šutaj Eštok by mal podľa Matoviča „vytiahnuť hlavu z piesku", prijať za to zodpovednosť a odstúpiť aj z úcty k samotnému Ficovi.

súd, fico, atentát, cintula, šts

Fica zasiahol viackrát: Atentátnik stojí pred súdom, prokurátor žiada väzbu

18.05.2024 10:00, aktualizované: 11:50

Súd sprevádzajú prísne opatrenia, zasadnutie je neverejné, novinári sa nedostanú ani do areálu. Situáciu sledujeme priamo v Pezinku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 1240610x
Priemerná čítanosť článkov: 3109x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy