Založ si blog

Chcem normálne žiť

Stojím v rade pred poštou. Je nás tu asi 50, lebo ostatné pošty sú zavreté, aspoň tá v Auparku určite. By som sa na to vykašľala, ale musím poslať doporučený list. Stojíme tu, babičky a dedkovia  o paličkách, všetci v maskách, akoby sme ju chceli vykradnúť a poctivo čakáme v rade 2 metre od seba.

Mám 65  rokov, v posledné tri roky umrelo asi 10 našich známych na infarkty, porážky, rakovinu a vyzerá to, že na tie choroby sa prestalo umierať, lebo to nikoho nezaujíma. Ešte pred koronou som si všimala parte a umierali hlavne osemdesiatníci a deväťdesiatníci, len vtedy to nikoho nezaujímalo. Tak si  pomyslela, že pomaly môžu prekrúcať dejiny, lebo už nebude nikto živý, kto by si to pamätal.

Miesto toho, aby zavrel hranice, tak zavrel nás. Tí zahraniční sa nám vysmievali, prečo tu ostávame a zrazu je im Slovensko dobré.   A ešte si pendluju kade tade a nedodržujú karanténu. Je pár stupňov nad 0, ktovie koľko z starkých ochorie. Matovič by tu mal prísť a počúvať tých ľudí.  Po hodine a pol som čakania som sa konečne dostala dnu.

Prídem domov a čo sa nedozviem. Matoviča nezaujíma situácia v štáte a jej riešenie, miesto  koaličnej rady ide robiť show do televízie.  Ešte si stále niekto myslí, že je to vhodný premiér do tejto doby.

 

Čo mi vadí

17.10.2022

Vadí mi, ako po tej streľbe urážajú strelcových rodičov. Vôbec si neuvedomujú, že chlapec bol pubertiak a to je obdobie, kedy sebe lepšia výchova môže zlyhať. Je to obdobie vzdoru. Chalan má 18 si myslí, že môže všetko, že mu rodičia nemajú a nemôžu rozkazovať. Búri sa a je v opozícii. Najmä ak je vysoko inteligentný, tak sú pre neho jeho rodičia sú starí, [...]

Pamätáte si na študenta Šmída

14.10.2022

Myslím si, že nejak tak sa volal študent, ktorého mali policajti zabiť počas demonštrácie 17. novembra 89. Potom sa zistilo, že to bol agent ŠTB a jemu sa samozrejme nič nestalo, len vypukla „nežná“ revolúcia a došlo k zmene režimu. Nepripadá vám to čo sa stalo v stredu, podľa toho ako sa to rozbieha, niečo podobné. Politické zneužitie smrti na zmenu, alebo [...]

Prečo zakázali Winetoua

29.08.2022

Tak nám zakázali Winetoua, pani Müllerová, povedal by v tejto dobe Švejk. Teda u nás zatiaľ nie, ale v Nemecku už ho prestali vydávať a aj vysielať v televizii. Komusi prekáža „rudy“ džentlmen a jeho biely brat. Že by preto, lebo džentlmenstvo a bratstvo medzi ľuďmi sa teraz nenosí? Veď ani Hitler sa ho neodvážil zakázať. Komu vadí, to že na slovo Winetoua a [...]

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Dědeček aj Slota mali mať exemplárne tresty. Nie je dôvod, aby k nim boli súdy zhovievavé

09.06.2023 22:25

Rozhodnutia súdu by sa nemali komentovať. Tu ide však o ďalšie, ktoré podkopávajú vieru v spravodlivosť na Slovensku.

krym, rusko, ukrajina, výbuch

Rusko rozmiestnilo v chemickej továrni na Kryme výbušniny, tvrdia Ukrajinci. Výbuch môže spôsobiť katastrofu

09.06.2023 22:10

Výbušniny by pri zničení továrne uvoľnili "tisíce ton" jedovatých látok.

boris johnson

Boris Johnson končí v britskom parlamente. Osudným sa mu stali večierky počas lockdownu

09.06.2023 22:08

Bývalý britský premiér Boris Johnson oznámil, že s okamžitou platnosťou odstupuje z funkcie poslanca Dolnej snemovne.

Donald Trump

Trump čelí obvineniam z 37 trestných činov. Zverejnili dokumenty

09.06.2023 20:58, aktualizované: 21:25

Trump, v niektorých bodoch spoločne so svojím osobným asistentom Nautom, je obvinený okrem iného z marenia spravodlivosti a držania utajovaných skutočností.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 397
Celková čítanosť: 1195982x
Priemerná čítanosť článkov: 3013x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy