Založ si blog

Prečo nie

Najprv ma tiež, ani nie rozčúlilo, ale skôr som sa podivila tomu, že všetky deti majú dostať zadarmo obedy aj deti pracháčov, ale potom som si povedala, prečo nie. Prečo majú mať všetko zadarmo ľudia, ktorí nikdy tomuto štátu ničím neprispeli, ani ich potomkovia s najväčšou pravdepodobnosťou neprispejú, lebo keď nevideli nikoho v svojom okolí pracovať, tak pravdepodobne ani oni nebudú a vždy čakajú len s natrčenou rukou, daj, daj. Keď odmietneš, tak si rasista, fašista, atď….
Keď moje deti začali chodiť do školy, tak som nechápala, hlavne v septembri, ako môžu tí ľudia s malým príjmami, hlavne na sociálke zvládať začiatok školského roka, tam 5 € na pracovný zošit, tam 10 na knihu na jazyk, tam 20 na ZRPŠ a človek sa nenazdal a pri troch deťoch to bolo aj 200,-€. Až mi raz hospodárka školy povedala, že mnohé veci tieto deti nemusia platiť. Najviac ma rozčuľovalo, že sme kupovali pracovné zošity pomaly na všetky predmety a z mnohé boli na konci roka nedotknuté, ani raz ich deti nepoužili. A pritom sme ich museli kúpiť.

V socializme nebolo nič zadarmo, lebo všetci sme museli robiť, takže aj tí cigáni si zarobili na tie obedy pre deti, moja odpoveď tým, čo upozorňujú, že ani za socializmu nemali deti obedy zadarmo.

To je zaujímavé, že v tomto prípade nikto nevykríka o diskriminácii, keď jedna skupina má všetko zadarmo. Ale keď chcú odborári matkám s deťmi umožniť skorší odchod do penzie, tak SAS- kári vykrikujú čosi o diskriminácii.

 

Prečo sú lekári?

26.09.2021

Včera som čítala článok, že odmietli na pohotovosti ošetriť batoľa v horúčkach, lebo neboli s mamou zaočkované. Mama sa dala otestovať, ale aj tak ich odmietli zobrať. To nie je lekár(sestrička), to je chrapúň, ináč sa to nedá nazvať. Človek si povie, že toto by danému lekárovi nedaroval. Lenže. Ja sa sama som bola neraz v takej istej pozícii, keď som chodila s [...]

Nerozumiem

13.08.2021

Vraj sa začína očkovať aj na farách. To cirkvi nevadí, že vakcina je z potratenych deti? Alebo to už neplatí, že potrat je hriech? Alebo teraz znova účel svätí prostriedky. Alebo si už kúpili u cirkvi odpustky?

Experti

08.08.2021

Dnes som si prečítala, že japonskí experti objavili lambdu mutáciu korony, včera alebo predvčerom, že iní experti povedali, že očkovaní nedožijú roku 2025. Nám nezaočkovaným sa zas ďaľší experti vyhrážajú, že neprežijeme kvôli delte do konca roka, aj keď tretí experti tvrdia, že delta je trochu silnejšia nádcha, síce je nakazlivejsia, ale je na ňu menšia [...]

Auto / Nehoda /

V okrese Lučenec si sadol za volant iba 15-ročný chlapec. Spôsobil nehodu, namerali mu 2,33 promile

27.09.2021 14:50

Chlapec bol po nehode so zraneniami prevezený do nemocnice.

Robert Fico

Remišová si nemyslí, že Sme rodina odíde z koalície. Zo situácie podľa nej ťaží hlavne Fico

27.09.2021 13:43

„Treba si uvedomiť, kto je naším partnerom, pretože my bojujeme proti systému, ktorý tu vytvorili práve Fico s Pellegrinim," uviedla líderka Za ľudí Remišová.

korčok

Korčok: Multilaterálny systém je v defenzíve, prehrávame všetci

27.09.2021 13:03

Hľadajú sa skôr individuálne ako spoločné riešenia a výsledkom je to, že prehrávame všetci, uviedol minister zahraničných vecí Ivan Korčok.

Mária Kolíková

Kolíková je pripravená dať návrh na zmenu paragrafu 363 do legislatívneho procesu ešte tento týždeň

27.09.2021 13:02

Ministerka spravodlivosti uviedla, že v prípade úpravy tohto paragrafu sú viaceré alternatívy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 358
Celková čítanosť: 965452x
Priemerná čítanosť článkov: 2697x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy