Založ si blog

Prečo nie

Najprv ma tiež, ani nie rozčúlilo, ale skôr som sa podivila tomu, že všetky deti majú dostať zadarmo obedy aj deti pracháčov, ale potom som si povedala, prečo nie. Prečo majú mať všetko zadarmo ľudia, ktorí nikdy tomuto štátu ničím neprispeli, ani ich potomkovia s najväčšou pravdepodobnosťou neprispejú, lebo keď nevideli nikoho v svojom okolí pracovať, tak pravdepodobne ani oni nebudú a vždy čakajú len s natrčenou rukou, daj, daj. Keď odmietneš, tak si rasista, fašista, atď….
Keď moje deti začali chodiť do školy, tak som nechápala, hlavne v septembri, ako môžu tí ľudia s malým príjmami, hlavne na sociálke zvládať začiatok školského roka, tam 5 € na pracovný zošit, tam 10 na knihu na jazyk, tam 20 na ZRPŠ a človek sa nenazdal a pri troch deťoch to bolo aj 200,-€. Až mi raz hospodárka školy povedala, že mnohé veci tieto deti nemusia platiť. Najviac ma rozčuľovalo, že sme kupovali pracovné zošity pomaly na všetky predmety a z mnohé boli na konci roka nedotknuté, ani raz ich deti nepoužili. A pritom sme ich museli kúpiť.

V socializme nebolo nič zadarmo, lebo všetci sme museli robiť, takže aj tí cigáni si zarobili na tie obedy pre deti, moja odpoveď tým, čo upozorňujú, že ani za socializmu nemali deti obedy zadarmo.

To je zaujímavé, že v tomto prípade nikto nevykríka o diskriminácii, keď jedna skupina má všetko zadarmo. Ale keď chcú odborári matkám s deťmi umožniť skorší odchod do penzie, tak SAS- kári vykrikujú čosi o diskriminácii.

 

Pani politici,

16.05.2024

neviem, či už ste si uvedomili, čo ste spôsobili svojimi nenávistnými heslami a hecovaním spoločnosti. Už sa nikdy nebudete môcť len tak pohybovať pokojne medzi ľuďmi, už nikdy si nebudete podávať ruku s niekým, aby ste sa nebáli, či tam nemá zbraň, nebudete môcť sa otočiť k niekomu chrbtom bez strachu. Smiali ste sa zo Slovákov, že sú konzervatívni, že vedia [...]

Pas

24.10.2023

Tak som si bola vybaviť nový pás, starý som mala pár rokov prepadnutý, tak je najvyšší čas na nový. Čo keď si zmyslím cestovať po svete? No a tam má čakala novinka, musím dať odtlačky prstov, ako zločinec. Celý život pracujem, platím dane, aj tak sa správajú ku mne ako k zločincovi. Je zaujímavé, že imigranti nepotrebujú ani pas, ani žiadne doklady a nieto ešte [...]

Čo mi vadí

17.10.2022

Vadí mi, ako po tej streľbe urážajú strelcových rodičov. Vôbec si neuvedomujú, že chlapec bol pubertiak a to je obdobie, kedy sebe lepšia výchova môže zlyhať. Je to obdobie vzdoru. Chalan má 18 si myslí, že môže všetko, že mu rodičia nemajú a nemôžu rozkazovať. Búri sa a je v opozícii. Najmä ak je vysoko inteligentný, tak sú pre neho jeho rodičia sú starí, [...]

SR voľby24 prezident kandidáti debata 1. kolo BAX

Matovič v kontexte atentátu na premiéra vyzýva ministra Šutaja Eštoka na odstúpenie

18.05.2024 11:44

Šutaj Eštok by mal podľa Matoviča „vytiahnuť hlavu z piesku", prijať za to zodpovednosť a odstúpiť aj z úcty k samotnému Ficovi.

súd, fico, atentát, cintula, šts

Fica zasiahol viackrát: Atentátnik stojí pred súdom, prokurátor žiada väzbu

18.05.2024 10:00, aktualizované: 11:50

Súd sprevádzajú prísne opatrenia, zasadnutie je neverejné, novinári sa nedostanú ani do areálu. Situáciu sledujeme priamo v Pezinku.

Germany Russia Ukraine

Utečenci strácajú kontakt s Ukrajinou. Čo ukázal prieskum v Poľsku, Nemecku a Česku?

18.05.2024 10:00

Minimálne polovica Ukrajincov, ktorí sú v Poľsku, Nemecku a Česku, sa na Ukrajinu zrejme nevráti. Vyplýva to z čerstvého prieskumu.

nemecko letisko lietadlo mníchov aktivisti klíma

Klimatickí aktivisti ochromili prevádzku mníchovského letiska

18.05.2024 08:30

Aktivisti sa prilepili k ploche pristávacej dráhy, prichádzajúce lety boli preto presmerované na iné letiská.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 1240562x
Priemerná čítanosť článkov: 3109x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy