Založ si blog

Kto som

Nikdy som netúžila písať na blog. Nie je mojim koníčkom písať. Vždy som mala horšie známky zo slohu a vždy som mala mindráky, keď som mala niečo napísať. Som schopná prekecať celé hodiny, ale mám napísať list alebo mail, je to problém. Snáď sa mi to podarí a moje články budú zaujímavé.

 

Prečo nezávislačka? 

1.      Moje deti hovoria, že som posledný nezávislák na svete, keď sa šiniem na bicykli  v sukni, jedna taška na nosiči, dve na riadidlách, vraj  mi chýbajú  len kvetované rifle a veniec do vlasoch no a samozrejme dlhé vlasy.

         Na bicykel som si zvykla, keď boli deti malé a nedostala som škôlku pre dcéru. Bývala som na sídlisku asi 5 km od mojich rodičov. Dcéra neznášala autobusy, tak som ju začala voziť na bicykli. Zistila som, že je to dobrá pomoc, nielen, že mi všetko odnesie, ale dostanem sa s ním všade, kde by som sa s autom nedostala. A  je tu ešte jedna výhoda, pri mojej roztržitosti, keď  nejakú značku  prehliadnem , ešte vždy môžem ubrzdiť opätkami, čo by som v aute nemohla.

2.      Čítam všetko, od dobrodružnej literatúry cez rozprávky, filozofické spisy, knihy o zvieratách, počítačoch (tie nemám rada, to je práca). Keď sa čítal Marx, Engels, Lenin ( mali sme ich povinných v rámci  marxistickej filozofie a štátnice, ktorú na pridali na technike v piatom ročníku), čítala som  Bibliu a Nový zákon, keď sa čítala Biblia a objavil sa internet, tak som zistila, že existuje Satanská biblia, prečítala som ju.  Zistila som, že všetky filozofie  majú jedno spoločné, sú nezrealizovateľné, komunizmus nedá vybudovať pre ľudskú nenásytnosť, pre Nový zákon – človek nie je dosť pokorný a Satanská biblia – podľa nej človek by mal využiť život pre seba, pre svoje pôžitky, ale nemá tým ubližovať iným, aspoň podľa tej, čo som čítala, lenže  to sa tiež nedá. Ale  dosiahnuť iba toto, by bolo krásne, keby sa každý snažil robiť tak, aby neubližoval iným.

3.      Čítam aj to, čo  je zakázané. Nechápem dôvod, prečo je niečo zakázané čítať, už nehovorím o tom, že čím je niečo viac zakázané, tým to viac priťahuje ľudí a zvlášť mladých, lebo je to v mladosti, prekračovať a rúcať stereotypy.

4.      Nebavia ma klebety, nesledujem telenovely, z televíznych seriálov ma bavia len detektívky.

5.      Som hlučná a ukričaná.

6.      Som informatik školy a správca siete a som učiteľka.

 

 

Čo ma rozčuľuje.

  1. politika
  2. týranie detí a zvierat, pomaly by som týchto ľudí mučila, čo sú schopní utýrať dieťa alebo zvieratko
  3. bigotnosť a zaslepenosť
  4. nenávisť ľudí
  5. diskusie na internete, keď má človek iný názor a vulgárne mu nadajú ako psovi
  6. rozčuľuje ma, keď zapnem správy, to pozerám, prvé, čo vidíte, je vražda, veľká havária- proste mŕtvoly. Normálne mi začínajú chýbať tie pozitívne socialistické správy, čo som myslela, že mi nikdy nebudú chýbať
  7. málokedy mám čas na televízor, ale ma rozčuľuje, keď si o 20 zapnem televízor a prepínam kanály, lebo nie je tam čo pozerať, samé debilné seriály a zobudím sa o druhej v noci a zase prepínam kanály, lebo na všetkých sú výborne filmy. V piatok v noci na dvoch programoch výborne filmy s R. Geere (neviem, či sa to tak píše), ešte, že som bola chorá a mala so to kedy dospať.
  8. a keď viem, že je žiak sprostý  a drzý a musím mu dať dobrú známku, lebo sedí pri dobrom žiakovi a ten mu vždy  pomôže a neustriehnem to. Viem, že v živote na to nedoplatí ten zlý žiak, ale dobrý. Ako môj syn, nemal čas na svoju bakalárku, čo stále niekomu pomáhal, a všetci tí, čo im pomáhal sa dostali  ďalej, on nie, lebo svoju podcenil a nemal čas sa jej venovať a mal z nej D, a brala sa ako základ pre prijatie na vyšší stupeň, aj keď prijímačky urobil na 96 %.

Pani politici,

16.05.2024

neviem, či už ste si uvedomili, čo ste spôsobili svojimi nenávistnými heslami a hecovaním spoločnosti. Už sa nikdy nebudete môcť len tak pohybovať pokojne medzi ľuďmi, už nikdy si nebudete podávať ruku s niekým, aby ste sa nebáli, či tam nemá zbraň, nebudete môcť sa otočiť k niekomu chrbtom bez strachu. Smiali ste sa zo Slovákov, že sú konzervatívni, že vedia [...]

Pas

24.10.2023

Tak som si bola vybaviť nový pás, starý som mala pár rokov prepadnutý, tak je najvyšší čas na nový. Čo keď si zmyslím cestovať po svete? No a tam má čakala novinka, musím dať odtlačky prstov, ako zločinec. Celý život pracujem, platím dane, aj tak sa správajú ku mne ako k zločincovi. Je zaujímavé, že imigranti nepotrebujú ani pas, ani žiadne doklady a nieto ešte [...]

Čo mi vadí

17.10.2022

Vadí mi, ako po tej streľbe urážajú strelcových rodičov. Vôbec si neuvedomujú, že chlapec bol pubertiak a to je obdobie, kedy sebe lepšia výchova môže zlyhať. Je to obdobie vzdoru. Chalan má 18 si myslí, že môže všetko, že mu rodičia nemajú a nemôžu rozkazovať. Búri sa a je v opozícii. Najmä ak je vysoko inteligentný, tak sú pre neho jeho rodičia sú starí, [...]

súd, fico, atentát, cintula, šts

Fica zasiahol viackrát: Atentátnik stojí pred súdom, prokurátor žiada väzbu

18.05.2024 10:00, aktualizované: 11:00

Súd sprevádzajú prísne opatrenia, zasadnutie je neverejné, novinári sa nedostanú ani do areálu. Situáciu sledujeme priamo v Pezinku.

Germany Russia Ukraine

Utečenci strácajú kontakt s Ukrajinou. Čo ukázal prieskum v Poľsku, Nemecku a Česku?

18.05.2024 10:00

Minimálne polovica Ukrajincov, ktorí sú v Poľsku, Nemecku a Česku, sa na Ukrajinu zrejme nevráti. Vyplýva to z čerstvého prieskumu.

nemecko letisko lietadlo mníchov aktivisti klíma

Klimatickí aktivisti ochromili prevádzku mníchovského letiska

18.05.2024 08:30

Aktivisti sa prilepili k ploche pristávacej dráhy, prichádzajúce lety boli preto presmerované na iné letiská.

Houston, texas, búrky

Z Houstonu po ničivých búrkach hlásia sedem obetí

18.05.2024 08:25

Obytné oblasti mesta boli plné popadaných stromov a elektrického vedenia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 1240532x
Priemerná čítanosť článkov: 3109x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy