Založ si blog

Kto som

Nikdy som netúžila písať na blog. Nie je mojim koníčkom písať. Vždy som mala horšie známky zo slohu a vždy som mala mindráky, keď som mala niečo napísať. Som schopná prekecať celé hodiny, ale mám napísať list alebo mail, je to problém. Snáď sa mi to podarí a moje články budú zaujímavé.

 

Prečo nezávislačka? 

1.      Moje deti hovoria, že som posledný nezávislák na svete, keď sa šiniem na bicykli  v sukni, jedna taška na nosiči, dve na riadidlách, vraj  mi chýbajú  len kvetované rifle a veniec do vlasoch no a samozrejme dlhé vlasy.

         Na bicykel som si zvykla, keď boli deti malé a nedostala som škôlku pre dcéru. Bývala som na sídlisku asi 5 km od mojich rodičov. Dcéra neznášala autobusy, tak som ju začala voziť na bicykli. Zistila som, že je to dobrá pomoc, nielen, že mi všetko odnesie, ale dostanem sa s ním všade, kde by som sa s autom nedostala. A  je tu ešte jedna výhoda, pri mojej roztržitosti, keď  nejakú značku  prehliadnem , ešte vždy môžem ubrzdiť opätkami, čo by som v aute nemohla.

2.      Čítam všetko, od dobrodružnej literatúry cez rozprávky, filozofické spisy, knihy o zvieratách, počítačoch (tie nemám rada, to je práca). Keď sa čítal Marx, Engels, Lenin ( mali sme ich povinných v rámci  marxistickej filozofie a štátnice, ktorú na pridali na technike v piatom ročníku), čítala som  Bibliu a Nový zákon, keď sa čítala Biblia a objavil sa internet, tak som zistila, že existuje Satanská biblia, prečítala som ju.  Zistila som, že všetky filozofie  majú jedno spoločné, sú nezrealizovateľné, komunizmus nedá vybudovať pre ľudskú nenásytnosť, pre Nový zákon – človek nie je dosť pokorný a Satanská biblia – podľa nej človek by mal využiť život pre seba, pre svoje pôžitky, ale nemá tým ubližovať iným, aspoň podľa tej, čo som čítala, lenže  to sa tiež nedá. Ale  dosiahnuť iba toto, by bolo krásne, keby sa každý snažil robiť tak, aby neubližoval iným.

3.      Čítam aj to, čo  je zakázané. Nechápem dôvod, prečo je niečo zakázané čítať, už nehovorím o tom, že čím je niečo viac zakázané, tým to viac priťahuje ľudí a zvlášť mladých, lebo je to v mladosti, prekračovať a rúcať stereotypy.

4.      Nebavia ma klebety, nesledujem telenovely, z televíznych seriálov ma bavia len detektívky.

5.      Som hlučná a ukričaná.

6.      Som informatik školy a správca siete a som učiteľka.

 

 

Čo ma rozčuľuje.

  1. politika
  2. týranie detí a zvierat, pomaly by som týchto ľudí mučila, čo sú schopní utýrať dieťa alebo zvieratko
  3. bigotnosť a zaslepenosť
  4. nenávisť ľudí
  5. diskusie na internete, keď má človek iný názor a vulgárne mu nadajú ako psovi
  6. rozčuľuje ma, keď zapnem správy, to pozerám, prvé, čo vidíte, je vražda, veľká havária- proste mŕtvoly. Normálne mi začínajú chýbať tie pozitívne socialistické správy, čo som myslela, že mi nikdy nebudú chýbať
  7. málokedy mám čas na televízor, ale ma rozčuľuje, keď si o 20 zapnem televízor a prepínam kanály, lebo nie je tam čo pozerať, samé debilné seriály a zobudím sa o druhej v noci a zase prepínam kanály, lebo na všetkých sú výborne filmy. V piatok v noci na dvoch programoch výborne filmy s R. Geere (neviem, či sa to tak píše), ešte, že som bola chorá a mala so to kedy dospať.
  8. a keď viem, že je žiak sprostý  a drzý a musím mu dať dobrú známku, lebo sedí pri dobrom žiakovi a ten mu vždy  pomôže a neustriehnem to. Viem, že v živote na to nedoplatí ten zlý žiak, ale dobrý. Ako môj syn, nemal čas na svoju bakalárku, čo stále niekomu pomáhal, a všetci tí, čo im pomáhal sa dostali  ďalej, on nie, lebo svoju podcenil a nemal čas sa jej venovať a mal z nej D, a brala sa ako základ pre prijatie na vyšší stupeň, aj keď prijímačky urobil na 96 %.

Čo mi vadí

17.10.2022

Vadí mi, ako po tej streľbe urážajú strelcových rodičov. Vôbec si neuvedomujú, že chlapec bol pubertiak a to je obdobie, kedy sebe lepšia výchova môže zlyhať. Je to obdobie vzdoru. Chalan má 18 si myslí, že môže všetko, že mu rodičia nemajú a nemôžu rozkazovať. Búri sa a je v opozícii. Najmä ak je vysoko inteligentný, tak sú pre neho jeho rodičia sú starí, [...]

Pamätáte si na študenta Šmída

14.10.2022

Myslím si, že nejak tak sa volal študent, ktorého mali policajti zabiť počas demonštrácie 17. novembra 89. Potom sa zistilo, že to bol agent ŠTB a jemu sa samozrejme nič nestalo, len vypukla „nežná“ revolúcia a došlo k zmene režimu. Nepripadá vám to čo sa stalo v stredu, podľa toho ako sa to rozbieha, niečo podobné. Politické zneužitie smrti na zmenu, alebo [...]

Prečo zakázali Winetoua

29.08.2022

Tak nám zakázali Winetoua, pani Müllerová, povedal by v tejto dobe Švejk. Teda u nás zatiaľ nie, ale v Nemecku už ho prestali vydávať a aj vysielať v televizii. Komusi prekáža „rudy“ džentlmen a jeho biely brat. Že by preto, lebo džentlmenstvo a bratstvo medzi ľuďmi sa teraz nenosí? Veď ani Hitler sa ho neodvážil zakázať. Komu vadí, to že na slovo Winetoua a [...]

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Dědeček aj Slota mali mať exemplárne tresty. Nie je dôvod, aby k nim boli súdy zhovievavé

09.06.2023 22:25

Rozhodnutia súdu by sa nemali komentovať. Tu ide však o ďalšie, ktoré podkopávajú vieru v spravodlivosť na Slovensku.

krym, rusko, ukrajina, výbuch

Rusko rozmiestnilo v chemickej továrni na Kryme výbušniny, tvrdia Ukrajinci. Výbuch môže spôsobiť katastrofu

09.06.2023 22:10

Výbušniny by pri zničení továrne uvoľnili "tisíce ton" jedovatých látok.

boris johnson

Boris Johnson končí v britskom parlamente. Osudným sa mu stali večierky počas lockdownu

09.06.2023 22:08

Bývalý britský premiér Boris Johnson oznámil, že s okamžitou platnosťou odstupuje z funkcie poslanca Dolnej snemovne.

Donald Trump

Trump čelí obvineniam z 37 trestných činov. Zverejnili dokumenty

09.06.2023 20:58, aktualizované: 21:25

Trump, v niektorých bodoch spoločne so svojím osobným asistentom Nautom, je obvinený okrem iného z marenia spravodlivosti a držania utajovaných skutočností.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 397
Celková čítanosť: 1195940x
Priemerná čítanosť článkov: 3012x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy