Prečo sa nedám zaočkovať

24. júla 2021, nezavisla, Nezaradené

1. Chcú očkovať bez pardónu. Nezaujima ich, či si náhodou neprekonal bezpríznakový covid. Keby im záležalo na na zdraví, tak by odporúčali, aby si sa dal najprv otestovať na prekonaný covid až potom zaočkovať. Nevie sa, čo s tebou urobí tá vakcina a nie to tá nálož protilátok s vakcínou, ale daj si vakcínu, vakcina je sloboda.  Buď im je to fuk, čo sa s tebou stane, alebo bezpríznakový covid neexistuje, logika nepustí.

2. Mám príliš veľa detí a vnukov a ak je len malinká časť tých „hoaxov“ pravdivá, tak musím prežiť, aby sa mal kto o nich postarať.

3. Za posledných 6 rokov som sa starala o svojich chorých rodičov a manžela a vôbec som nemala pocit, že by v tomto štáte záležalo niekomu na chorom človeku. Ani väčšine úradníkov na sociálke ani väčšine lekárom v nemocniciach. Keď som potrebovala neurológa buď ťa nezobral, alebo čakaj 8 mesiacov, takisto rehabilitácia o magnetickej rezonancii ani nehovorím, čo na tom, že s danou diagnózou máš životnosť   maximálne 2 roky. Nejaká pomoc na uľahčenie života-výsmech. Možno keď niekto vie v tom chodiť, ináč chodíte od čerta k diablovi a furt je to rovnaké, obidvaja na teba kašlú. Najlepšie bolo, keď moja mama s Alzheimerom  ušla v pyžame a papučiach z nemocnice a oni ani po 4 hodinách to nezistili. Chudera motala sa po meste, ešte že si spomenula, ktorým autobusom chodila domov. A cestu od autobusu už poznala. Ja som potom hľadala u ktorých susedov nechala tašku s vecami. Normálne som chodila od domu k domu a pýtala sa.  Keď som  volala na oddelenie, tak o tom vôbec nevedeli, že im chýba pacient.

A zrazu toľká starostlivosť o moje zdravie.

4. Nikoho nepresvedčujem, každý má právo na svoje rozhodnutie, je to jeho život, nikto ho nebude žiť za neho.

5. Písala som aj v komentároch. My žijeme normálny život. Nikoho z nás nezaujíma, či si očkovaný. Viem, že pár mojich známych je, pár nie je. Do krčiem nechodím a v horách na turistike alebo pri prechádzkach so psom, to nikto od mňa nevyžaduje.

6. A nakoniec. Neznášam, keď ma do niečoho nútia, som dospelý človek, prežila som toho aj za tri životy a mne bude niekto tvrdiť, čo je pre mňa dobré a nakoniec nikto nežije večne, raz každý musí umrieť, niekto v 80, niekto v 60, niekto ako môj brat v 30. Možno, keby to tvrdili dôveryhodné osoby, ale to čo teraz je vo vláde vo mne dôveru nevidí.

7. Predsa, keď je tá vakcina taká vynikajúca a bezpečná, ja ich nemôžem ohroziť. Dá logika. Však povedali, že má účinnosť viac ako 90%. Tak aký problém.