Založ si blog

Mám návrh

Pán Fico, idete zvyšovať kadečo v rámci sociálneho balíka, ale je tu skupina ľudí, ktorí by si tiež zaslúžili zvýšiť príspevok. Sú to ľudia, ktorí sa starajú o deti 24 hodín, snažia sa im pomôcť zabudnúť na to zlo, čo prežili a znovu nadobudnúť vieru v ľudí. Presvedčiť ich to, že to čo prežili, je len zlý sen. Musia sa preniesť cez ich vzdor, zlosť, nenávisť a nájsť v sebe veľkú lásku, aby to zvládli.  Koľko razy si večer hovoria, či je im to za potreby, že už nevládzu, či by nebolo lepšie, keby sa na to vykašľali. A ráno vstanú a zase sa so zaťatosťou boria so zlozvykmi, vzdorom, zazeraním, lebo doma od  tých detí nikto nežiadal, aby sa učili, že ruky treba umývať pred jedlom, že zo zeme sa neje, zuby si treba umývať minimálne večer a v izbe držať poriadok a vulgárne sa nerozpráva. A jedia sa nielen sladkosti…. A keď sú choré prebdieť pri nich noc. Prekonávať ich zaostalosť, bojovať s nimi   proti predsudkom, nútiť ich nevzdávať sa, keď im  niečo nejde.

Tí ľudia, o ktorých hovorím, sú pestúni. Mnohí to vzdajú, nevládzu s tým bojovať, ale väčšina sa snaží tento boj vyhrať a vychovať čestných  ľudí. Myslím si, že za to všetko, čo robia si zaslúžia, aby sa im pridalo.

Kedy prestanú podvádzať

26.11.2018

To je neskutočné. Minule mi prišlo na mail, že sa mám prihlásiť do svojho účtu v Prima banke, to bolo aspoň v slovenčine. Dnes mi príšlo v niečom, čo malo od slovenčiny ďaleko taká hatlanina, viac »

Je to závisť?

08.11.2018

Už vyše mesiaca tu počúvame o Dankovej rigoroznej práci. Teraz dokončenie chcú odvolať rektora školy. Pani Nicolsonova nie je to len závisť, že vy nemáte školy? Pretože tá vaša kópia viac »

Diplomka

19.10.2018

Všetci sa idú zblázniť, že Danko nechce ukázať svoju prácu. Ani ja by som just neukázala. Čo koho do toho. Diplomku som si obhajila pred komisiou. Dali mi diplom. Takže, keď obhájil Danko viac »

Andrea Kalavska

Vyšetrenia na pozvánku môžu zachrániť život

13.12.2018 17:34

Časť poistencov dostane v budúcom roku adresné pozvánky na vybratú diagnostiku. Uhradia ju zdravotné poisťovne.

Británia, Rusko, Ukrajina, vlajka, ambasáda, Kyjev

Rusi vyhostili ukrajinskú novinárku. Doma je podozrivá z vlastizrady

13.12.2018 16:44

Okrem vyhostenia musí Bojková zaplatiť aj pokutu vo výške 5000 rubľov (66 eur).

Peniaze, euro, mešec

ECB prestáva nalievať peniaze do ekonomiky, ukončí nákup dlhopisov

13.12.2018 16:16

Európska centrálna banka tento mesiac ukončí program nákupu dlhopisov, ktorým niekoľko rokov podporovala infláciu a hospodársky rast v eurozóne.