Založ si blog

Mám návrh

Pán Fico, idete zvyšovať kadečo v rámci sociálneho balíka, ale je tu skupina ľudí, ktorí by si tiež zaslúžili zvýšiť príspevok. Sú to ľudia, ktorí sa starajú o deti 24 hodín, snažia sa im pomôcť zabudnúť na to zlo, čo prežili a znovu nadobudnúť vieru v ľudí. Presvedčiť ich to, že to čo prežili, je len zlý sen. Musia sa preniesť cez ich vzdor, zlosť, nenávisť a nájsť v sebe veľkú lásku, aby to zvládli.  Koľko razy si večer hovoria, či je im to za potreby, že už nevládzu, či by nebolo lepšie, keby sa na to vykašľali. A ráno vstanú a zase sa so zaťatosťou boria so zlozvykmi, vzdorom, zazeraním, lebo doma od  tých detí nikto nežiadal, aby sa učili, že ruky treba umývať pred jedlom, že zo zeme sa neje, zuby si treba umývať minimálne večer a v izbe držať poriadok a vulgárne sa nerozpráva. A jedia sa nielen sladkosti…. A keď sú choré prebdieť pri nich noc. Prekonávať ich zaostalosť, bojovať s nimi   proti predsudkom, nútiť ich nevzdávať sa, keď im  niečo nejde.

Tí ľudia, o ktorých hovorím, sú pestúni. Mnohí to vzdajú, nevládzu s tým bojovať, ale väčšina sa snaží tento boj vyhrať a vychovať čestných  ľudí. Myslím si, že za to všetko, čo robia si zaslúžia, aby sa im pridalo.

Pravidla EU

14.06.2018

Paradox Tak sme sa z novín na Markize dozvedeli, že krava, ktorá sa zatúlala z Bulharska mimo EU sa nemôže vrátiť domov bez potvrdenia veterinára, že je zdravá, ináč ju utratia. Státisíce viac »

Problémy s dôchodcami

11.06.2018

Politici, noviny, všetci majú starosti, čo budú vyplácať budúcim dôchodcom, keď ich bude tak veľa, lebo za chvíľu nastupujú do dôchodku Husákové deti. Dnes som išla kolo vývesky, kde viac »

Predčasné voľby

19.04.2018

Nesúhlasila som s predčasnými voľbami, ale teraz si myslím, že by to bola v súčasnej situácii najlepšia voľba. Opozícia zase žiada ďalšie hlavy. Nie že by som súhlasla s NAKA a špeciálnym viac »

parlament, národna rada, NR SR, budova

Majetok politikov bez lupy

25.06.2018 06:00

Podľa politológa Koziaka hovoriť o potrebe prijatia nového zákona o ochrane verejného záujmu je len dobrým sloganom pre voličov, ale nič sa neurobí.

pohotovosť, lekárska pohotovostná služžba

Zoznam pohotovostí bude na poslednú chvíľu

24.06.2018 20:00

Na nový systém fungovania prvej pomoci malo od júla nabehnúť 75 ambulancií pre dospelých a 61 pre deti, táto sieť nekopíruje dnešný stav, je menšia.

súd, Pavol Rusko, Marián Kočner, prepustenie na slobodu

Rozhodne sa polícia prehľadať Kočnerov dom?

24.06.2018 19:42

Polícia sa môže pokúsiť o prehliadku. Špecializovaný trestný súd v prípade oboch obvinených rozhodol, že na koniec vyšetrovania budú čakať na slobode.

babiš

Babiš potvrdil, že na post ministra zahraničných vecí navrhne Pocheho

24.06.2018 17:58

Predseda ČSSD Jan Hamáček tvrdí, že ak by Babiš nepredložil prezidentovi Pocheho nomináciu, išlo by o porušenie koaličnej zmluvy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 188
Celková čítanosť: 278788x
Priemerná čítanosť článkov: 1483x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy