Založ si blog

Mám návrh

Pán Fico, idete zvyšovať kadečo v rámci sociálneho balíka, ale je tu skupina ľudí, ktorí by si tiež zaslúžili zvýšiť príspevok. Sú to ľudia, ktorí sa starajú o deti 24 hodín, snažia sa im pomôcť zabudnúť na to zlo, čo prežili a znovu nadobudnúť vieru v ľudí. Presvedčiť ich to, že to čo prežili, je len zlý sen. Musia sa preniesť cez ich vzdor, zlosť, nenávisť a nájsť v sebe veľkú lásku, aby to zvládli.  Koľko razy si večer hovoria, či je im to za potreby, že už nevládzu, či by nebolo lepšie, keby sa na to vykašľali. A ráno vstanú a zase sa so zaťatosťou boria so zlozvykmi, vzdorom, zazeraním, lebo doma od  tých detí nikto nežiadal, aby sa učili, že ruky treba umývať pred jedlom, že zo zeme sa neje, zuby si treba umývať minimálne večer a v izbe držať poriadok a vulgárne sa nerozpráva. A jedia sa nielen sladkosti…. A keď sú choré prebdieť pri nich noc. Prekonávať ich zaostalosť, bojovať s nimi   proti predsudkom, nútiť ich nevzdávať sa, keď im  niečo nejde.

Tí ľudia, o ktorých hovorím, sú pestúni. Mnohí to vzdajú, nevládzu s tým bojovať, ale väčšina sa snaží tento boj vyhrať a vychovať čestných  ľudí. Myslím si, že za to všetko, čo robia si zaslúžia, aby sa im pridalo.

Vizitka čoho? Neviem

12.09.2018

Dnes som bola vďačná za supermarkety, prečo?. Lebo ešte o pol ôsmej som tam našla otvorenú lekáreň. Načo mi bola v takom čase lekáreň? Nie kvôli chorobe mňa alebo detí. Nie. Kvôli všam. viac »

Prečo nie

06.09.2018

Najprv ma tiež, ani nie rozčúlilo, ale skôr som sa podivila tomu, že všetky deti majú dostať zadarmo obedy aj deti pracháčov, ale potom som si povedala, prečo nie. Prečo majú mať všetko viac »

50 rokov

21.08.2018

50 rokov počúvam o 68 - om. Mala som vtedy 11 rokov, bolo to v noci pre mojimi meninami, keď nás prišli oslobodiť vojská Varšavskej zmluvy. Naši sa báli, že vypukne vojna, no chvála bohu nič viac »

Donald Trump, Kim Čong-Un, summit

Druhý summit s Kimom sa bude konať už onedlho, oznámil Trump

25.09.2018 09:45

Trump a Kim sa prvýkrát stretli v júni v Singapure, kde hovorili o denuklearizácii Kórejského polostrova.

donald trump emmanuel macron

Trump sa v New Yorku stretol s francúzskym prezidentom Macronom

25.09.2018 09:37

Témami rozhovoru bolo okrem iného obchodovanie, bezpečnosť a terorizmus.

úplatok, korupcia

Kandidát na primátora Nitry Štefek obvinenie z nepriamej korupcie odmieta

25.09.2018 09:28

Obvinený je z nepriamej korupcie v súvislosti s jeho pôsobením v Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti.

Tunel Sitina

V okolí tunela Sitina smerom do Petržalky sa tvoria kolóny, dôvodom je nehoda

25.09.2018 08:48

V tuneli je uzatvorený ľavý jazdný pruh a vodiči sa v kolóne zdržia približne hodinu.