Založ si blog

Predčasné voľby

Nesúhlasila som s predčasnými voľbami, ale teraz si myslím, že by to bola v súčasnej situácii najlepšia voľba. Opozícia zase žiada ďalšie hlavy. Nie že by som súhlasla s NAKA a špeciálnym súdom, myslím si totiž, že tieto inštitúcie v demokracii nemajú čo robiť,ale aby rozhodoval Galko, kto má byť na ich čele nie je normálne.

Neviem, čo bolo v hre, keď Kaliňak a Fico odišli z vlády, keď už toľko vydržali. Ja viem, bola tu hrozby ukrajinizácie protestov, ale aj tak bolo treba vyčkať.  Myslím, že keby to ustáli, protesty by pomaly zatíchli, tak ako pri Baštrnákovi a opozícia by stratila body.. Ale takto to bude pokračovať, za každým si vymyslia niekoho nového, ktorého bude treba vymeniť. Teraz je na rade špeciálny prokurátor, kto bude ďalší? Čo budeme meniť ministrov a vládnych úradníkov každý týždeň, alebo pri dobrej vôli vydržia až mesiac?

Za tej situácie si myslím, že treba odpískať koniec hry. Zistiť, aká je skutočná sila koalície a opozície. Myslím, že risk je častejšie zisk, lebo ak sa to bude takto naťahovať, tak stratíte nielen  percentá, ale aj úctu svojich voličov.

Je zaujímavé, že musel predseda vlády preukazovať odkiaľ má peniaze na byt, ale nikoho nezaujma odkiaľ majú opozíčníci peniaze na ich pôžitky, prečo dostali mnohí v lukratívnych častiach Bratislavy byty za cenu, ktorá nedosahuje ani cenu m štvorcového pozemku, na ktorom byt stojí. Ale to je opozícia, tá môže všetko

Kedy prestanú podvádzať

26.11.2018

To je neskutočné. Minule mi prišlo na mail, že sa mám prihlásiť do svojho účtu v Prima banke, to bolo aspoň v slovenčine. Dnes mi príšlo v niečom, čo malo od slovenčiny ďaleko taká hatlanina, viac »

Je to závisť?

08.11.2018

Už vyše mesiaca tu počúvame o Dankovej rigoroznej práci. Teraz dokončenie chcú odvolať rektora školy. Pani Nicolsonova nie je to len závisť, že vy nemáte školy? Pretože tá vaša kópia viac »

Diplomka

19.10.2018

Všetci sa idú zblázniť, že Danko nechce ukázať svoju prácu. Ani ja by som just neukázala. Čo koho do toho. Diplomku som si obhajila pred komisiou. Dali mi diplom. Takže, keď obhájil Danko viac »

Británia, Rusko, Ukrajina, vlajka, ambasáda, Kyjev

Rusi vyhostili ukrajinskú novinárku. Doma je podozrivá z vlastizrady

13.12.2018 16:44

Okrem vyhostenia musí Bojková zaplatiť aj pokutu vo výške 5000 rubľov (66 eur).

Peniaze, euro, mešec

ECB prestáva nalievať peniaze do ekonomiky, ukončí nákup dlhopisov

13.12.2018 16:16

Európska centrálna banka tento mesiac ukončí program nákupu dlhopisov, ktorým niekoľko rokov podporovala infláciu a hospodársky rast v eurozóne.

lieky,  zdravotníctvo

Ústav pre kontrolu liečiv nariadil stiahnutie lieku Pleumolysin

13.12.2018 15:14

Liek sa používa pri suchom dráždivom kašli, pri zápaloch hltanu, hrtanu, priedušnice a zápaloch priedušiek.