Založ si blog

Predčasné voľby

Nesúhlasila som s predčasnými voľbami, ale teraz si myslím, že by to bola v súčasnej situácii najlepšia voľba. Opozícia zase žiada ďalšie hlavy. Nie že by som súhlasla s NAKA a špeciálnym súdom, myslím si totiž, že tieto inštitúcie v demokracii nemajú čo robiť,ale aby rozhodoval Galko, kto má byť na ich čele nie je normálne.

Neviem, čo bolo v hre, keď Kaliňak a Fico odišli z vlády, keď už toľko vydržali. Ja viem, bola tu hrozby ukrajinizácie protestov, ale aj tak bolo treba vyčkať.  Myslím, že keby to ustáli, protesty by pomaly zatíchli, tak ako pri Baštrnákovi a opozícia by stratila body.. Ale takto to bude pokračovať, za každým si vymyslia niekoho nového, ktorého bude treba vymeniť. Teraz je na rade špeciálny prokurátor, kto bude ďalší? Čo budeme meniť ministrov a vládnych úradníkov každý týždeň, alebo pri dobrej vôli vydržia až mesiac?

Za tej situácie si myslím, že treba odpískať koniec hry. Zistiť, aká je skutočná sila koalície a opozície. Myslím, že risk je častejšie zisk, lebo ak sa to bude takto naťahovať, tak stratíte nielen  percentá, ale aj úctu svojich voličov.

Je zaujímavé, že musel predseda vlády preukazovať odkiaľ má peniaze na byt, ale nikoho nezaujma odkiaľ majú opozíčníci peniaze na ich pôžitky, prečo dostali mnohí v lukratívnych častiach Bratislavy byty za cenu, ktorá nedosahuje ani cenu m štvorcového pozemku, na ktorom byt stojí. Ale to je opozícia, tá môže všetko

Vizitka čoho? Neviem

12.09.2018

Dnes som bola vďačná za supermarkety, prečo?. Lebo ešte o pol ôsmej som tam našla otvorenú lekáreň. Načo mi bola v takom čase lekáreň? Nie kvôli chorobe mňa alebo detí. Nie. Kvôli všam. viac »

Prečo nie

06.09.2018

Najprv ma tiež, ani nie rozčúlilo, ale skôr som sa podivila tomu, že všetky deti majú dostať zadarmo obedy aj deti pracháčov, ale potom som si povedala, prečo nie. Prečo majú mať všetko viac »

50 rokov

21.08.2018

50 rokov počúvam o 68 - om. Mala som vtedy 11 rokov, bolo to v noci pre mojimi meninami, keď nás prišli oslobodiť vojská Varšavskej zmluvy. Naši sa báli, že vypukne vojna, no chvála bohu nič viac »

Donald Trump, Kim Čong-Un, summit

Druhý summit s Kimom sa bude konať už onedlho, oznámil Trump

25.09.2018 09:45

Trump a Kim sa prvýkrát stretli v júni v Singapure, kde hovorili o denuklearizácii Kórejského polostrova.

donald trump emmanuel macron

Trump sa v New Yorku stretol s francúzskym prezidentom Macronom

25.09.2018 09:37

Témami rozhovoru bolo okrem iného obchodovanie, bezpečnosť a terorizmus.

úplatok, korupcia

Kandidát na primátora Nitry Štefek obvinenie z nepriamej korupcie odmieta

25.09.2018 09:28

Obvinený je z nepriamej korupcie v súvislosti s jeho pôsobením v Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti.

Tunel Sitina

V okolí tunela Sitina smerom do Petržalky sa tvoria kolóny, dôvodom je nehoda

25.09.2018 08:48

V tuneli je uzatvorený ľavý jazdný pruh a vodiči sa v kolóne zdržia približne hodinu.