Založ si blog

Prečo im neverím

Keď mala 11 rokov bol 68. Jeden rok všetci novinári hlásali, že je to okupácia,  no o rok už väčšina tvrdila, že to bolo „oslobodenie“ od revizionistov, nacionalistov….

Potom bol 89. Ja som bola v ôsmom mesiaci, brucho až po nos. Išla som po meste, okolo mňa tancovali študenti za pravdu a lásku. Šmyklo sa mi, a spadla som na zem na kolená pod ich nohy. A tí, čo hlásali lásku k ľuďom a nie sme takí ako oni, my nepomohli vstať, akurát ma veľkým oblúkom obišli. Pomohol mi sa postaviť jeden starší pán.

Potom som išla do nemocnice, sestričky štrajkovali, doktorov zaujímala len voľba primára, kto by sa zaujímal o pacientku, ktorá prišla s takym krvnym obrazom, že ma gynekologička upozorňovala, aby som hneď šla do nemocnice, lebo môžem prísť o dieťa ale aj zomrieť.

Prišla som o dieťa.

Potom niekto dvíhal moc zo zeme a povedal jeden výrok, ktorým sa riadia všetci opozičníci, v približnom znení, „čím  horšie, tým pre nás lepšie“, že pán Čarnogurský. Neverím vám od vtedy, aj keby ste čo chce robili.

Potom Markíza, boj o prachy medzi jednou a druhou mafiou, zneužitý na odstavenie Mečiara.

Vstup do NATO, zmarené referendum,lebo vedeli, že Slováci by nikdy nevstúpili do NATO

No a posledné dva roky: Baštrnák, sestričky, učitelia, boj proti korupcii, boj za slušné Sovensko. Ozaj,  nezačal majdan na Ukrajine, tiež bojom za slušnú Ukrajinu…..

Stále je to o tom istom. Vyzerá, že  ešte je stále čo kradnúť, asi stále je toho dosť .

A ešte niečo. Vyliezajú zombie Kňažko, Markovič, Mikloš, Dzurinda, asi fakt sa tu čosi chystá.

 

Kedy prestanú podvádzať

26.11.2018

To je neskutočné. Minule mi prišlo na mail, že sa mám prihlásiť do svojho účtu v Prima banke, to bolo aspoň v slovenčine. Dnes mi príšlo v niečom, čo malo od slovenčiny ďaleko taká hatlanina, viac »

Je to závisť?

08.11.2018

Už vyše mesiaca tu počúvame o Dankovej rigoroznej práci. Teraz dokončenie chcú odvolať rektora školy. Pani Nicolsonova nie je to len závisť, že vy nemáte školy? Pretože tá vaša kópia viac »

Diplomka

19.10.2018

Všetci sa idú zblázniť, že Danko nechce ukázať svoju prácu. Ani ja by som just neukázala. Čo koho do toho. Diplomku som si obhajila pred komisiou. Dali mi diplom. Takže, keď obhájil Danko viac »

Andrea Kalavska

Vyšetrenia na pozvánku môžu zachrániť život

13.12.2018 17:34

Časť poistencov dostane v budúcom roku adresné pozvánky na vybratú diagnostiku. Uhradia ju zdravotné poisťovne.

Británia, Rusko, Ukrajina, vlajka, ambasáda, Kyjev

Rusi vyhostili ukrajinskú novinárku. Doma je podozrivá z vlastizrady

13.12.2018 16:44

Okrem vyhostenia musí Bojková zaplatiť aj pokutu vo výške 5000 rubľov (66 eur).

Peniaze, euro, mešec

ECB prestáva nalievať peniaze do ekonomiky, ukončí nákup dlhopisov

13.12.2018 16:16

Európska centrálna banka tento mesiac ukončí program nákupu dlhopisov, ktorým niekoľko rokov podporovala infláciu a hospodársky rast v eurozóne.