Založ si blog

Prečo nedemonštrujeme

Bola som na návšteve a tam sa jeden mladý, aktívny rozčuľoval na svojimi rodičmi, že nechcú  ísť demonštrovať. Tvrdil, že to nechápe, veď oni boli na všetkých demonštráciach v 89 a štrngali kľúčmi.

Tak mu to chcem vysvetliť. Jeho rodičia sú  vo veku asi tak ako ja, čiže pred dôchodkom, prípadne dôchodcovia. Máme deti, vnukov a bojíme sa, bojíme sa o nich. Keď v 89 štrajkovali ľudia pod heslom „Pravda a láska zvíťazí nad lžou a nenávisťou“, mysleli si, že bude lepšie, že nebude korupcia, že ľudia, čo pracujú sa budú mať lepšie. A čo sa stalo? Z ľudí sa stali otroci nadnárodných firiem, bývali štbáci, zlodeji, sa stali oligarchovia, rozkradli, čo sa dalo, všade je mafia, kŕmia nás kadejakým odpadom, zničili náš priemysel, poľnohospodárstvo, školstvo, zdravotníctvo, naše  ženy, miesto toho, aby sa starali o deti, svojich rodičov, obskakujú rakúskych, nemeckých dôchodcov. A vrchol bolo, keď sme sa dozvedeli, že 89 zorganizovali sami ŠTB, že mŕtvy študent vlastne bol štbák a jeho úlohou bolo vyprovokovať ľudí a že  nenávisť a lož zvíťazila nad láskou a pravdou.

Potom bola ďalšia revolúcia, s heslom „Zachráňte Markízu“. Vtedy tí ľudia, čo podnikajú, si uvedomovali, že je to vlastne podnikateľský spor o peniaze, ale masáž bola veľká. A tak ľudia vyšli do ulíc. Zrazu zo dňa na deň boli pripravené transparenty,  pódia,… . A čo vyšlo najavo, že len jedna mafia predstavovaná Kočnerom a druhá mafia zastúpená Ruskom (podľa všetkého spolupracoval s mafiánom storočia na vražde svojej spoločníčky) sa bili o nadvládu nad médiami a o peniaze. A tak im podarilo  odstaviť Mečiara a došlo k rozkradnutiu aj posledného majetku štátu pod heslom „ Štát je zlý vlastník“. A  irónia – komu predali časť majetku – Talianom. Talianom, ktorých  teraz obviňujú z vraždy novinára a jeho priateľky. Tvrdia, že to talianska mafia, ale vieme, kto je za talianskou energetickou loby?

A toto, čo sa deje, nesie  znaky aj jednej aj druhej revolúcie, akurát, že to nebola fingovaná smrť, ale skutočná. Keď že po každej revolúcii sa situácia zhoršuje, zväčšuje sa nenávisť medzi ľuďmi,  spoločnosť sa čoraz viac rozdeľuje,  tak my rodičia, čo sme štrngali kľúčmi už nechceme ďalšiu revolúciu, chcem v pokoji si vychutnávať svoje deti, vnúčatá. Chceme, aby tu bol kľud a keď vyhrá voľby aj predseda Hornej – Dolnej, tak nech premiér, ale dovtedy nech môžeme v kľude sa venovať práci, deťom, vnúčatám, ak sme dôchodci, tak oddychu.

Ja viem, že neposlúchame, viem, že by nám niektorí najradšej vzali hlasovacie právo, nech  máme  IQ aj 150, hlavne by to najradšej urobili dôchodcom( pritom sa vyhlasujú za demokratov) .

Kedy prestanú podvádzať

26.11.2018

To je neskutočné. Minule mi prišlo na mail, že sa mám prihlásiť do svojho účtu v Prima banke, to bolo aspoň v slovenčine. Dnes mi príšlo v niečom, čo malo od slovenčiny ďaleko taká hatlanina, viac »

Je to závisť?

08.11.2018

Už vyše mesiaca tu počúvame o Dankovej rigoroznej práci. Teraz dokončenie chcú odvolať rektora školy. Pani Nicolsonova nie je to len závisť, že vy nemáte školy? Pretože tá vaša kópia viac »

Diplomka

19.10.2018

Všetci sa idú zblázniť, že Danko nechce ukázať svoju prácu. Ani ja by som just neukázala. Čo koho do toho. Diplomku som si obhajila pred komisiou. Dali mi diplom. Takže, keď obhájil Danko viac »

Andrej Babiš

Európska komisia nemieni dotovať firmy okolo Agrofertu

12.12.2018 22:49

Peniaze sa nebudú vyplácať, kým nebude objasnená situácia okolo možného konfliktu záujmov premiéra Babiša.

Tupolev Tu-160

Ruské strategické bombardéry lietali na Karibikom

12.12.2018 22:23

Bombardéry, ktoré v minulých dňoch prileteli do Venezuely, vykonali desaťhodinový let nad Karibským morom.

obrnené vozidlo

Maďarsko na ochranu trhov nasadilo obrnené vozidlá

12.12.2018 21:32

Spravodajský server Index.hu pôvodne pohyb vojenských vozidiel spájal s podvečerným protestom v uliciach Budapešti.

Mateusz Morawiecki.

Poľský premiér Morawiecki ustál hlasovanie o dôvere v parlamente

12.12.2018 20:03

Dolná komora parlamentu podržala Morawieckeho vo funkcii pomerom hlasov 231 k 181.