Založ si blog

Prečo nedemonštrujeme

Bola som na návšteve a tam sa jeden mladý, aktívny rozčuľoval na svojimi rodičmi, že nechcú  ísť demonštrovať. Tvrdil, že to nechápe, veď oni boli na všetkých demonštráciach v 89 a štrngali kľúčmi.

Tak mu to chcem vysvetliť. Jeho rodičia sú  vo veku asi tak ako ja, čiže pred dôchodkom, prípadne dôchodcovia. Máme deti, vnukov a bojíme sa, bojíme sa o nich. Keď v 89 štrajkovali ľudia pod heslom „Pravda a láska zvíťazí nad lžou a nenávisťou“, mysleli si, že bude lepšie, že nebude korupcia, že ľudia, čo pracujú sa budú mať lepšie. A čo sa stalo? Z ľudí sa stali otroci nadnárodných firiem, bývali štbáci, zlodeji, sa stali oligarchovia, rozkradli, čo sa dalo, všade je mafia, kŕmia nás kadejakým odpadom, zničili náš priemysel, poľnohospodárstvo, školstvo, zdravotníctvo, naše  ženy, miesto toho, aby sa starali o deti, svojich rodičov, obskakujú rakúskych, nemeckých dôchodcov. A vrchol bolo, keď sme sa dozvedeli, že 89 zorganizovali sami ŠTB, že mŕtvy študent vlastne bol štbák a jeho úlohou bolo vyprovokovať ľudí a že  nenávisť a lož zvíťazila nad láskou a pravdou.

Potom bola ďalšia revolúcia, s heslom „Zachráňte Markízu“. Vtedy tí ľudia, čo podnikajú, si uvedomovali, že je to vlastne podnikateľský spor o peniaze, ale masáž bola veľká. A tak ľudia vyšli do ulíc. Zrazu zo dňa na deň boli pripravené transparenty,  pódia,… . A čo vyšlo najavo, že len jedna mafia predstavovaná Kočnerom a druhá mafia zastúpená Ruskom (podľa všetkého spolupracoval s mafiánom storočia na vražde svojej spoločníčky) sa bili o nadvládu nad médiami a o peniaze. A tak im podarilo  odstaviť Mečiara a došlo k rozkradnutiu aj posledného majetku štátu pod heslom „ Štát je zlý vlastník“. A  irónia – komu predali časť majetku – Talianom. Talianom, ktorých  teraz obviňujú z vraždy novinára a jeho priateľky. Tvrdia, že to talianska mafia, ale vieme, kto je za talianskou energetickou loby?

A toto, čo sa deje, nesie  znaky aj jednej aj druhej revolúcie, akurát, že to nebola fingovaná smrť, ale skutočná. Keď že po každej revolúcii sa situácia zhoršuje, zväčšuje sa nenávisť medzi ľuďmi,  spoločnosť sa čoraz viac rozdeľuje,  tak my rodičia, čo sme štrngali kľúčmi už nechceme ďalšiu revolúciu, chcem v pokoji si vychutnávať svoje deti, vnúčatá. Chceme, aby tu bol kľud a keď vyhrá voľby aj predseda Hornej – Dolnej, tak nech premiér, ale dovtedy nech môžeme v kľude sa venovať práci, deťom, vnúčatám, ak sme dôchodci, tak oddychu.

Ja viem, že neposlúchame, viem, že by nám niektorí najradšej vzali hlasovacie právo, nech  máme  IQ aj 150, hlavne by to najradšej urobili dôchodcom( pritom sa vyhlasujú za demokratov) .

Vizitka čoho? Neviem

12.09.2018

Dnes som bola vďačná za supermarkety, prečo?. Lebo ešte o pol ôsmej som tam našla otvorenú lekáreň. Načo mi bola v takom čase lekáreň? Nie kvôli chorobe mňa alebo detí. Nie. Kvôli všam. viac »

Prečo nie

06.09.2018

Najprv ma tiež, ani nie rozčúlilo, ale skôr som sa podivila tomu, že všetky deti majú dostať zadarmo obedy aj deti pracháčov, ale potom som si povedala, prečo nie. Prečo majú mať všetko viac »

50 rokov

21.08.2018

50 rokov počúvam o 68 - om. Mala som vtedy 11 rokov, bolo to v noci pre mojimi meninami, keď nás prišli oslobodiť vojská Varšavskej zmluvy. Naši sa báli, že vypukne vojna, no chvála bohu nič viac »

Donald Trump, Kim Čong-Un, summit

Druhý summit s Kimom sa bude konať už onedlho, oznámil Trump

25.09.2018 09:45

Trump a Kim sa prvýkrát stretli v júni v Singapure, kde hovorili o denuklearizácii Kórejského polostrova.

donald trump emmanuel macron

Trump sa v New Yorku stretol s francúzskym prezidentom Macronom

25.09.2018 09:37

Témami rozhovoru bolo okrem iného obchodovanie, bezpečnosť a terorizmus.

úplatok, korupcia

Kandidát na primátora Nitry Štefek obvinenie z nepriamej korupcie odmieta

25.09.2018 09:28

Obvinený je z nepriamej korupcie v súvislosti s jeho pôsobením v Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti.

Tunel Sitina

V okolí tunela Sitina smerom do Petržalky sa tvoria kolóny, dôvodom je nehoda

25.09.2018 08:48

V tuneli je uzatvorený ľavý jazdný pruh a vodiči sa v kolóne zdržia približne hodinu.