Založ si blog

Prečo nedemonštrujeme

Bola som na návšteve a tam sa jeden mladý, aktívny rozčuľoval na svojimi rodičmi, že nechcú  ísť demonštrovať. Tvrdil, že to nechápe, veď oni boli na všetkých demonštráciach v 89 a štrngali kľúčmi.

Tak mu to chcem vysvetliť. Jeho rodičia sú  vo veku asi tak ako ja, čiže pred dôchodkom, prípadne dôchodcovia. Máme deti, vnukov a bojíme sa, bojíme sa o nich. Keď v 89 štrajkovali ľudia pod heslom „Pravda a láska zvíťazí nad lžou a nenávisťou“, mysleli si, že bude lepšie, že nebude korupcia, že ľudia, čo pracujú sa budú mať lepšie. A čo sa stalo? Z ľudí sa stali otroci nadnárodných firiem, bývali štbáci, zlodeji, sa stali oligarchovia, rozkradli, čo sa dalo, všade je mafia, kŕmia nás kadejakým odpadom, zničili náš priemysel, poľnohospodárstvo, školstvo, zdravotníctvo, naše  ženy, miesto toho, aby sa starali o deti, svojich rodičov, obskakujú rakúskych, nemeckých dôchodcov. A vrchol bolo, keď sme sa dozvedeli, že 89 zorganizovali sami ŠTB, že mŕtvy študent vlastne bol štbák a jeho úlohou bolo vyprovokovať ľudí a že  nenávisť a lož zvíťazila nad láskou a pravdou.

Potom bola ďalšia revolúcia, s heslom „Zachráňte Markízu“. Vtedy tí ľudia, čo podnikajú, si uvedomovali, že je to vlastne podnikateľský spor o peniaze, ale masáž bola veľká. A tak ľudia vyšli do ulíc. Zrazu zo dňa na deň boli pripravené transparenty,  pódia,… . A čo vyšlo najavo, že len jedna mafia predstavovaná Kočnerom a druhá mafia zastúpená Ruskom (podľa všetkého spolupracoval s mafiánom storočia na vražde svojej spoločníčky) sa bili o nadvládu nad médiami a o peniaze. A tak im podarilo  odstaviť Mečiara a došlo k rozkradnutiu aj posledného majetku štátu pod heslom „ Štát je zlý vlastník“. A  irónia – komu predali časť majetku – Talianom. Talianom, ktorých  teraz obviňujú z vraždy novinára a jeho priateľky. Tvrdia, že to talianska mafia, ale vieme, kto je za talianskou energetickou loby?

A toto, čo sa deje, nesie  znaky aj jednej aj druhej revolúcie, akurát, že to nebola fingovaná smrť, ale skutočná. Keď že po každej revolúcii sa situácia zhoršuje, zväčšuje sa nenávisť medzi ľuďmi,  spoločnosť sa čoraz viac rozdeľuje,  tak my rodičia, čo sme štrngali kľúčmi už nechceme ďalšiu revolúciu, chcem v pokoji si vychutnávať svoje deti, vnúčatá. Chceme, aby tu bol kľud a keď vyhrá voľby aj predseda Hornej – Dolnej, tak nech premiér, ale dovtedy nech môžeme v kľude sa venovať práci, deťom, vnúčatám, ak sme dôchodci, tak oddychu.

Ja viem, že neposlúchame, viem, že by nám niektorí najradšej vzali hlasovacie právo, nech  máme  IQ aj 150, hlavne by to najradšej urobili dôchodcom( pritom sa vyhlasujú za demokratov) .

Pravidla EU

14.06.2018

Paradox Tak sme sa z novín na Markize dozvedeli, že krava, ktorá sa zatúlala z Bulharska mimo EU sa nemôže vrátiť domov bez potvrdenia veterinára, že je zdravá, ináč ju utratia. Státisíce viac »

Problémy s dôchodcami

11.06.2018

Politici, noviny, všetci majú starosti, čo budú vyplácať budúcim dôchodcom, keď ich bude tak veľa, lebo za chvíľu nastupujú do dôchodku Husákové deti. Dnes som išla kolo vývesky, kde viac »

Mám návrh

29.04.2018

Pán Fico, idete zvyšovať kadečo v rámci sociálneho balíka, ale je tu skupina ľudí, ktorí by si tiež zaslúžili zvýšiť príspevok. Sú to ľudia, ktorí sa starajú o deti 24 hodín, snažia viac »

parlament, národna rada, NR SR, budova

Majetok politikov bez lupy

25.06.2018 06:00

Podľa politológa Koziaka hovoriť o potrebe prijatia nového zákona o ochrane verejného záujmu je len dobrým sloganom pre voličov, ale nič sa neurobí.

pohotovosť, lekárska pohotovostná služžba

Zoznam pohotovostí bude na poslednú chvíľu

24.06.2018 20:00

Na nový systém fungovania prvej pomoci malo od júla nabehnúť 75 ambulancií pre dospelých a 61 pre deti, táto sieť nekopíruje dnešný stav, je menšia.

súd, Pavol Rusko, Marián Kočner, prepustenie na slobodu

Rozhodne sa polícia prehľadať Kočnerov dom?

24.06.2018 19:42

Polícia sa môže pokúsiť o prehliadku. Špecializovaný trestný súd v prípade oboch obvinených rozhodol, že na koniec vyšetrovania budú čakať na slobode.

babiš

Babiš potvrdil, že na post ministra zahraničných vecí navrhne Pocheho

24.06.2018 17:58

Predseda ČSSD Jan Hamáček tvrdí, že ak by Babiš nepredložil prezidentovi Pocheho nomináciu, išlo by o porušenie koaličnej zmluvy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 188
Celková čítanosť: 278781x
Priemerná čítanosť článkov: 1483x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy