Založ si blog

Prečo nedemonštrujeme

Bola som na návšteve a tam sa jeden mladý, aktívny rozčuľoval na svojimi rodičmi, že nechcú  ísť demonštrovať. Tvrdil, že to nechápe, veď oni boli na všetkých demonštráciach v 89 a štrngali kľúčmi.

Tak mu to chcem vysvetliť. Jeho rodičia sú  vo veku asi tak ako ja, čiže pred dôchodkom, prípadne dôchodcovia. Máme deti, vnukov a bojíme sa, bojíme sa o nich. Keď v 89 štrajkovali ľudia pod heslom „Pravda a láska zvíťazí nad lžou a nenávisťou“, mysleli si, že bude lepšie, že nebude korupcia, že ľudia, čo pracujú sa budú mať lepšie. A čo sa stalo? Z ľudí sa stali otroci nadnárodných firiem, bývali štbáci, zlodeji, sa stali oligarchovia, rozkradli, čo sa dalo, všade je mafia, kŕmia nás kadejakým odpadom, zničili náš priemysel, poľnohospodárstvo, školstvo, zdravotníctvo, naše  ženy, miesto toho, aby sa starali o deti, svojich rodičov, obskakujú rakúskych, nemeckých dôchodcov. A vrchol bolo, keď sme sa dozvedeli, že 89 zorganizovali sami ŠTB, že mŕtvy študent vlastne bol štbák a jeho úlohou bolo vyprovokovať ľudí a že  nenávisť a lož zvíťazila nad láskou a pravdou.

Potom bola ďalšia revolúcia, s heslom „Zachráňte Markízu“. Vtedy tí ľudia, čo podnikajú, si uvedomovali, že je to vlastne podnikateľský spor o peniaze, ale masáž bola veľká. A tak ľudia vyšli do ulíc. Zrazu zo dňa na deň boli pripravené transparenty,  pódia,… . A čo vyšlo najavo, že len jedna mafia predstavovaná Kočnerom a druhá mafia zastúpená Ruskom (podľa všetkého spolupracoval s mafiánom storočia na vražde svojej spoločníčky) sa bili o nadvládu nad médiami a o peniaze. A tak im podarilo  odstaviť Mečiara a došlo k rozkradnutiu aj posledného majetku štátu pod heslom „ Štát je zlý vlastník“. A  irónia – komu predali časť majetku – Talianom. Talianom, ktorých  teraz obviňujú z vraždy novinára a jeho priateľky. Tvrdia, že to talianska mafia, ale vieme, kto je za talianskou energetickou loby?

A toto, čo sa deje, nesie  znaky aj jednej aj druhej revolúcie, akurát, že to nebola fingovaná smrť, ale skutočná. Keď že po každej revolúcii sa situácia zhoršuje, zväčšuje sa nenávisť medzi ľuďmi,  spoločnosť sa čoraz viac rozdeľuje,  tak my rodičia, čo sme štrngali kľúčmi už nechceme ďalšiu revolúciu, chcem v pokoji si vychutnávať svoje deti, vnúčatá. Chceme, aby tu bol kľud a keď vyhrá voľby aj predseda Hornej – Dolnej, tak nech premiér, ale dovtedy nech môžeme v kľude sa venovať práci, deťom, vnúčatám, ak sme dôchodci, tak oddychu.

Ja viem, že neposlúchame, viem, že by nám niektorí najradšej vzali hlasovacie právo, nech  máme  IQ aj 150, hlavne by to najradšej urobili dôchodcom( pritom sa vyhlasujú za demokratov) .

Výborne

20.03.2018

Takže páni, už ste si ukázali, kto má väčšieho, a čo tak začať pracovať pre Slovensko a slovákov a upokojiť situáciu? Ešte niečo k pánovi, čo ma obvinil, že klamem. Obyčajne máte viac »

Prečo im neverím

19.03.2018

Keď mala 11 rokov bol 68. Jeden rok všetci novinári hlásali, že je to okupácia, no o rok už väčšina tvrdila, že to bolo "oslobodenie" od revizionistov, nacionalistov.... Potom bol 89. Ja som viac »

posledný na tému slušné Slovensko

18.03.2018

Toto je môj posledný článok na tému pochodov pre slušné Slovensko. Ako je možné, že na plagátoch vraj slušného Slovenska urážajú všetkých, čo majú iný názor, to ich predstava slušného viac »

andrej babiš

Babiš tvrdí, že Zeman drží slovo a do procesu formovania vlády nechce zasahovať

20.03.2018 22:42

Podľa Babišových slov hlava štátu drží slovo a do zostavovania vlády nemieni zasahovať.

Británia, Facebook, Cambridge Analytics, šéf, Alexander Nix

Riaditeľ Cambridge Analytica: My sme vymysleli volebnú stratégiu Trumpa

20.03.2018 22:32

Firma Cambridge Analytica následne oznámila, že Nixa dočasne zbavila funkcie, keďže prebieha nezávislé vyšetrovanie tajne nakrútenej televíznej reportáže.

štrajk v Aténach, Grécko

Ruská informátorka zavraždenej maltskej novinárky sa vzdala polícii

20.03.2018 22:12

Práve Ruska mala poskytnúť zavraždenej zásadné informácie k investigatívnemu materiálu.

Euro, peniaze

Každá siedma firma z EÚ v Británii už začala s presunmi na kontinent

20.03.2018 21:41

Zhruba každá siedma firma v Británii, ktorá pochádza z niektorej z krajín Európskej únie, už presunula časť prevádzky z Britských ostrovov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 183
Celková čítanosť: 260982x
Priemerná čítanosť článkov: 1426x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy