Založ si blog

Hackerský útok

Už neviem, koľko týždňov nás tu masírujú správami o útoku na americké voľby. Neviem, nerozumiem tomu. Ak priznávajú tento útok, prečo?

Veď priznanie takéhoto útoku znamená celkové zlyhanie IT techniky, tajných služieb, špionažných služieb, zabezpečenia ich počítačov na vládnej úrovni, proste totálne zlyhanie ochrany dát štátu. Vlastne priznávajú svoju bezmocnosť voči ruskej IT technike. Stojí priznanie takejto porážky  len kvôli tomu, aby sa stala ta baba prezidentkou za to? Alebo to má iný cieľ? Je za tým obava, aby sa neznížili výdavky na zbrojný priemysel, tajné služby za nového prezidenta? Alebo je za tým snaha o pritvrdenie zákonov.?  Alebo sa boja priznať, že  toho kandidáta, teda Hillary, sami demokrati tak neznášajú, že robili všetko pre to, aby prehrala a sami zverejnili jeje maily.  Ktovie.

Ďalej ma zaráža pri diskusiach jedno. Na jednej strane niektorí diskutujúci priznávajú narušenie volieb ruskými hackermi, na druhej strane tí istí vykríkajú, že Rusko je na úrovni takmer doby kamennej. Akosi si to odporuje a nedáva to žiadnu logiku. Buď je ruská technika zaostalá a potom sa nemohol uskutočniť hackerský útok, alebo sa uskutočnil, ale potom nemôže byť zaostalá

doplnenie “Ako za socializmu”

21.07.2017

Ospravedlňujem sa bratom Čechom. V článku mi chýba posledná veta, asi som ju zabudla prekopírovať. K jazeru chodí mládež z okolitých obcí a tí asi si potrebujú dokazovať svoju dospelosť viac »

Ako za socializmu

21.07.2017

Včera som bola s krpcami asi po 5 rokoch pozrieť Šútovský vodopád. Cítila som sa ako za socializmu. Vtedy, keď sme chodili po horách, vyše polovica turistov boli Česi, bolo problém stretnúť viac »

Chcem diktatúru

20.06.2017

Dnes ráno som sa zobudila skôr a videla som v správach zábery z rokovania parlamentu. Veď to, čo predvádzali v parlamente, tak za to by snáď aj neandrtálci hanbili. Ak títo neandrtálci sú viac »

poľsko, protest, demonštrácia,

Valec drví poľské súdy

21.07.2017 20:00

Fabrika na zákony, ktorá podľa Bruselu čoraz viac vzďaľuje Varšavu od európskych zásad demokracie a právneho štátu, pracuje ďalej na plné obrátky.

utečenci, lampedusa

Medzi Rakúskom a Talianskom graduje napätie kvôli migrantom

21.07.2017 19:54

Medzi Talianskom a Rakúskom ďalej rastie napätie kvôli nezhodám ohľadom zvládania prílevu migrantov do Európy.

Paolo Gentiloni

Nepoučujte nás, odkázal V4 taliansky premiér Gentiloni

21.07.2017 19:43

Taliansky premiér Paolo Gentiloni odkázal krajinám V4, že jeho krajina sa nenechá poučovať a vyzval všetky krajiny Európskej únie na plnenie svojich povinností.

škola, učitelia, vyučovanie,

Platy učiteľov v septembri zrejme porastú

21.07.2017 19:00

Platy učiteľov by mohli byť od septembra vyššie o šesť percent. O riešení má v pondelok rozhodnúť vláda.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 151
Celková čítanosť: 196334x
Priemerná čítanosť článkov: 1300x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy