Založ si blog

Hackerský útok

Už neviem, koľko týždňov nás tu masírujú správami o útoku na americké voľby. Neviem, nerozumiem tomu. Ak priznávajú tento útok, prečo?

Veď priznanie takéhoto útoku znamená celkové zlyhanie IT techniky, tajných služieb, špionažných služieb, zabezpečenia ich počítačov na vládnej úrovni, proste totálne zlyhanie ochrany dát štátu. Vlastne priznávajú svoju bezmocnosť voči ruskej IT technike. Stojí priznanie takejto porážky  len kvôli tomu, aby sa stala ta baba prezidentkou za to? Alebo to má iný cieľ? Je za tým obava, aby sa neznížili výdavky na zbrojný priemysel, tajné služby za nového prezidenta? Alebo je za tým snaha o pritvrdenie zákonov.?  Alebo sa boja priznať, že  toho kandidáta, teda Hillary, sami demokrati tak neznášajú, že robili všetko pre to, aby prehrala a sami zverejnili jeje maily.  Ktovie.

Ďalej ma zaráža pri diskusiach jedno. Na jednej strane niektorí diskutujúci priznávajú narušenie volieb ruskými hackermi, na druhej strane tí istí vykríkajú, že Rusko je na úrovni takmer doby kamennej. Akosi si to odporuje a nedáva to žiadnu logiku. Buď je ruská technika zaostalá a potom sa nemohol uskutočniť hackerský útok, alebo sa uskutočnil, ale potom nemôže byť zaostalá

Vianočný šok

15.11.2017

Dnes som pri upratovaní nechala bežať reklamy v telke. Zrazu som začula Tichú noc. Nejako skoro začínajú, pomyslela som si a otočila sa na televízor, aby som videla, kto spája svoj tovar s najkrajšou viac »

Spolupracuje Markíza s obchodnikmi?

13.11.2017

Už dlho mám podozrenie, že veľké obchodné reťazce majú kúpené televízie. Nič sa nedeje, ceny stabilné a hup Markíza vyhlási, že nie je mlieka a hup na druhý deň mlieko, maslo drahšie viac »

Vytáča ma

12.11.2017

Vytáča ma, keď mi chodia inzeráty od firiem, od ktorých som si niekedy brala tovar a stlačila som, že nemám záujem o informácie o ich nových produktoch. Vytáča ma, keď mi chodia maily od viac »

krym, ukrajina, vojaci

Čečenca, hľadaného pre vraždu novinára v Moskve, zatkli na Ukrajine

18.11.2017 17:26

Podozrivý Čečenec podľa SBU utiekol z Ruska a stal sa členom zločineckej skupiny, ktorá vydierala podnikateľov na Ukrajine.

gaza, egypt, priechod, pasmo gazy, rafah

Egypt otvoril priechod s Pásmom Gazy, odchádzajú tisíce Palestínčanov

18.11.2017 16:25

Otvorenie hranice medzi Pásmom Gazy a Egyptom je podľa pozorovateľov veľkým testom praktického napĺňania novej dohody medzi Hamasom a Fatahom.

boniecki

Poľský 'disidentský' kňaz má opäť zákaz vyjadrovať sa v médiách

18.11.2017 15:37

Adam Boniecki dlhé roky riadil poľské vydanie vatikánskeho denníka l'Osservatore Romano.

fico

Fico: Dubček je stelesnením odvahy a statočnosti

18.11.2017 15:06

Premiér na úrade vlády prijal na spoločnom obede 18 študentov z vysokých škôl z celého Slovenska, s ktorými hovoril o viacerých témach.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 162
Celková čítanosť: 215998x
Priemerná čítanosť článkov: 1333x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy