Založ si blog

Hackerský útok

Už neviem, koľko týždňov nás tu masírujú správami o útoku na americké voľby. Neviem, nerozumiem tomu. Ak priznávajú tento útok, prečo?

Veď priznanie takéhoto útoku znamená celkové zlyhanie IT techniky, tajných služieb, špionažných služieb, zabezpečenia ich počítačov na vládnej úrovni, proste totálne zlyhanie ochrany dát štátu. Vlastne priznávajú svoju bezmocnosť voči ruskej IT technike. Stojí priznanie takejto porážky  len kvôli tomu, aby sa stala ta baba prezidentkou za to? Alebo to má iný cieľ? Je za tým obava, aby sa neznížili výdavky na zbrojný priemysel, tajné služby za nového prezidenta? Alebo je za tým snaha o pritvrdenie zákonov.?  Alebo sa boja priznať, že  toho kandidáta, teda Hillary, sami demokrati tak neznášajú, že robili všetko pre to, aby prehrala a sami zverejnili jeje maily.  Ktovie.

Ďalej ma zaráža pri diskusiach jedno. Na jednej strane niektorí diskutujúci priznávajú narušenie volieb ruskými hackermi, na druhej strane tí istí vykríkajú, že Rusko je na úrovni takmer doby kamennej. Akosi si to odporuje a nedáva to žiadnu logiku. Buď je ruská technika zaostalá a potom sa nemohol uskutočniť hackerský útok, alebo sa uskutočnil, ale potom nemôže byť zaostalá

Už je to tu

05.12.2017

Tak sa to podarilo, práve som sa dozvedela, na STV hlásili,že zakázali ruským športovcom účasť na olympiáde. Vraj kolektívna vina nie je možná, ale keď sa týka ruských športovcov, tak viac »

Predstava

03.12.2017

Včera som čítala, vraj nejaká „mater“ v Anglicku žiada, aby pre deti sa nedávali rozprávky o Snehulienke, Ruženke, ..., lebo tam vidí sexuálny podtext, keď princ zobudí hlavnú hrdinku viac »

Útok na demokraciu(poslancov? )

01.12.2017

Ako sa vyjadril Hrnko a mnohí opoziční poslanci, od 89 nikto tak neohrozil parlamentnú demokraciu ako Fico, keď žiadal, aby si zrušili tých 1000,- €. Ale veď páni poslanci môžete nesúhlasiť. viac »

trump

Trumpov prvý rok: silné výroky a dôraz na domácu politiku

20.01.2018 06:00

Výber hlavných aktivít amerického prezidenta Donalda Trumpa (71), ktorý bol pred rokom, 20. januára 2017, inaugurovaný 45. prezidentom USA:

Lavrov

Lavrov hájil dohodu s Iránom, situáciu sleduje aj KĽDR

20.01.2018 00:01

"Dohodu nebude možné plniť, pokiaľ ju jednostranne vypovie niektorý z jej účastníkov."

Plyn, energia, bývanie, oheň

Tanker s ruským plynom mieril do USA, záhadne zmenil smer

20.01.2018 00:00

Tri týždne po tom, keď sa tanker Gaselys vydal s kontroverzným nákladom ruského plynu do USA, loď sa otočila a pláva späť. Bola iba deň cesty od svojho cieľa.

plyn, oheň, sporák

Turecko schválilo výstavbu druhej vetvy plynovodu TurkStream

19.01.2018 23:17

Turecko schválilo výstavbu druhej vetvy podmorského plynovodu TurkStream v tureckých vodách. Informoval o tom Gazprom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 168
Celková čítanosť: 226769x
Priemerná čítanosť článkov: 1350x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy